← powrót do aktualności

Beskidzki Festiwal Kodowania

Tagi: ,
  • Podziel się ze znajomymi:
REGIONALNY_FESTIWAL_KODOWANIA

Miło nam poinformować, że jesteśmy jedna z pięciu bibliotek w Polsce, która otrzymała grant w wysokości 10 tysięcy złotych na organizację Beskidzkiego Festiwalu Kodowania.

Wydarzenie zaplanowane jest na 8 października 2018r. Celem przedsięwzięcia jest zachęcenie dzieci i młodzieży do nauki kodowania i poznania możliwości jego zastosowania min. w robotyce, rozwijanie umiejętności logicznego myślenia i kreatywności oraz rozpropagowanie działań Lokalnych Klubów Kodowania oraz wydarzeń związanych z kodowaniem takich jak Europejski Tydzień Kodowania. Chcemy pokazać jak jak duże znaczenie w przyszłości będzie mieć znajomość programowania.

W projekcie będą uczestniczyć cztery Lokalne Kluby Kodowania: z Kęt, Chrzanowa, Polanki Wielkiej i Brzeszcz. W terminie 24.09 - 05.10.2018r. zorganizujemy cykl warsztatów dla dzieci z poszczególnych klubów, ale i nie tylko. Do wspólnej zabawy z kodowaniem zaprosimy również zainteresowane szkoły i przedszkola.

Główne wydarzenie zaplanowane jest na 8 października. Odbędzie się w gościnnych murach Domu Kultury, który nieodpłatnie użycza nam wszystkich pomieszczeń. Wezmą w nim udział członkowie 4 Lokalnych Klubów Kodowania oraz zaproszeni na tę okazję uczniowie ze szkół i przedszkoli z regionu. Podczas uroczystej gali otwarcia nastąpi prezentacja dorobku LKK oraz rozstrzygnięcie konkursu na najlepszy projekt w Scratch dla członków klubu.

Oferta edukacyjna podczas Regionalnego Festiwalu Kodowania będzie niezwykle atrakcyjna. Dla najmłodszych odbędą się zajęcia z interaktywną podłogą od firmy Happygames. Animatorzy zabiorą najmłodszych w podróż do krainy dinozaurów, a każdy uczestnik zajęć będzie mógł poczuć sięjak paleontolog. Dzieci będą również mogły pobawić się klockami konstrukcyjnymi Toy Set Box oraz MELI. Dla nieco starszych przygotowaliśmy programowanie i zabawę z klockami Lego Boost, Robotami Photon, stanowisko z rozszerzoną rzeczywistością i strefę ScotieGo! Dla bardziej wprawionych w programowaniu przewidziane są zajęcia z Ozobotami  i programowanie z MineCraftem prowadzone przez  Centrum Kreatywne Future oraz warsztaty makey-makey, prowadzone przez koordynatorów LKK. Warsztaty makersowe poprowadzi dla nas pani Mariola Drosd – specjalista w zakresie kodowania. Odbędą się również warsztaty dla zaawansowanych koderów z programowania Lego Mindstorm poprowadzone przez Fabrykę Kreatywności.

Na warsztaty będą obowiązywały zapisy, choć impreza będzie miała charakter otwarty, każdy zainteresowany będzie mógł skorzystać ze strefy ScotieGo! i punktu rozszerzonej rzeczywistości, gdzie do dyspozycji będzie 10 tabletów.  Przygotujemy również stanowisko pokazowe, gdzie zaprezentujemy roboty Lofi, Dash, mBot, Ozobot. Bądźcie czujni, zapisy już wkrótce.