← powrót do archiwum

Darmowy dostęp do 16000 ebooków dla czytelników biblioteki

Tagi:
  • Podziel się ze znajomymi:
Legimi

Drodzy czytelnicy !

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie przez kolejny rok kontynuuje współpracę z małopolskimi bibliotekami publicznymi w ramach projektu, którego celem jest wspólny zakup dostępu do e-boków (ibuków) oferowanych przez Firmę Legimi sp. z o.o. (www.legimi.pl) Dystrybucja ebooków pochodzi z różnych wydawnictw (m.in. Zysk i S-ka; Prószyński; Czarne; WAB; Świat Książki; Publicat; Czarna Owca; Sonia Draga; Albatros; Fabryka Słów).

Plakat Legimi

Nasza biblioteka proponuje Państwu od 7 listopada 2016 r. bezpłatny dostęp do zasobu ebooków oferowanych przez firmę Legimi.

Wydawane przez biblioteki kody pozwalają czytelnikom na korzystanie z zasobu poza siedzibą biblioteczną,  zarówno na komputerach stacjonarnych, jak i urządzeniach mobilnych (smartfon, tablet…). Książki dostępne w zasobie można nie tylko czytać,  możliwa jest również zaawansowana praca z tekstem, zaznaczenia fragmentów (cytaty) oraz robienie zakładek. Ponadto zmiany wielkości wyświetlanego tekstu i interlinii. Istnieje też wyboru pracy w trybie nocny.

Uwaga: formalnie nie istnieje oprogramowanie Legimi dla komputerów stacjonarnych pracujących w systemie Windows 7 (i starszych wersji). Instalacja Legimi możliwa jest tylko w systemie od Windows 8. Oprogramowanie pobiera ebooka na powiązane z kontem urządzenie, dzięki czemu istnieje możliwość jego czytania bez dostępu do Internetu. Przywrócenie połączenia internetowego pozwoli na synchronizację (w chmurze) plików na obu powiązanych urządzeniach. Założone konto istnieje dalej. Pobrane na wirtualną półkę ebooki nadal tam pozostają wraz z zapisanymi ustawieniami. Jednak ich dalsze czytanie jest możliwe poprzez opłacenie indywidualnego abonamentu  lub aktywowanie kolejnego kodu otrzymanego w bibliotece.

W załączniku podajemy instrukcje obsługi opracowaną przez WBP w Krakowie (do ewentualnego wykorzystania w całości lub we fragmentach).

LEGIMI – instrukcja obsługi

1. W celu korzystania z oferty e-booków Czytelnik GBP w Kętach, zgłasza się po odbiór kodu dostępu w Czytelni lub Dziale dla Dorosłych. Otrzymany kod musi aktywować na stronie: legimi.pl/rajska. Jeśli jest już użytkownikiem Legimi (posiada konto czytelnicze) wystarczy, że zaloguje się na powyższej stronie i wpisze swój kod dostępu. Jeśli dotąd nie korzystał z usług Legimi musi najpierw założyć konto. Kod należy aktywować w miesiącu, w którym został pobrany.
  2. Po założeniu konta na stronie legimi.pl/rajska Czytelnik pobiera darmową aplikację w systemie Android lub IOS ze sklepu Google Play, App Store, Windows Phone Store, które pozwolą na czytanie e-booków. Czytelnik może zainstalować aplikację na dwóch urządzeniach spośród następujących: komputer, smartphone, tablet, e-czytnik.
  3. Czytelnik może korzystać z usługi przez 30 dni (np. od 10 listopada do 10 grudnia) od momentu wprowadzenia na swoim koncie kodu dostępu. Jeżeli do ostatniego dnia danego miesiąca czytelnik nie aktywuje pobranego w bibliotece kodu (np. kod pobrany 10 listopada musi zostać aktywowany do 30 listopada), kod ten wygasa, a kolejny kod będzie musiał ponownie pobrać w bibliotece.
  4. Kody dostępne są w Gminnej Bibliotece Publicznej w Kętach oraz jej filach w Nowej Wsi, Bielanach, Łękach oraz Kęty - Podlesie.
  5. Usługa Legimi pozwala na JEDNOCZESNE czytanie e-booków przez maksymalnie 1000 czytelników.
  6. Czytelnicy, którzy pobrali pierwszy kod z GBP w Kętach i wprowadzili do bazy GBP w Kętach swój e- mail, mogą otrzymać kolejny kod za pośrednictwem poczty elektronicznej, po uprzednim zgłoszeniu na e-mail: czytelnia@biblioteka.kety.pl
  7. Czytelnicy mogą korzystać z usługi Legimi aż do osiągnięcia limitu stron w ramach zakupionego przez bibliotekę pakietu (w tym przypadku jest to 1.375.000 stron) lub (kiedy limit stron nie zostanie osiągnięty) do dnia zakończenia świadczenia usługi przez Legimi (w tym przypadku do 31.10.2017 czyli ostatniego dnia ważności kodów wydanych przez bibliotekę w październiku).
  8. W ewentualnych sprawach technicznych Czytelnik Biblioteki proszony jest o kontakt z działem technicznym Legimi pod adresem e-mail: support@legimi.com.
  9. W sprawach związanych z dystrybucją kodów Czytelnik Biblioteki proszony jest
    o kontakt pod adresem e-mail: czytelnia@biblioteka.kety.pl