← powrót do archiwum

Dzień Bezpiecznego Internetu 2018

Tagi: , , ,
  • Podziel się ze znajomymi:
Dzień Bezpiecznego Internetu 2018 GBP w Kętach

Już po raz kolejny Gminna Biblioteka Publiczna w Kętach włączyła się czynnie w obchody „Dnia Bezpiecznego Internetu”. Tegoroczna akcja odbyła się pod hasłem „Tworzymy kulturę szacunku w sieci”.

W ramach kampanii kęcka biblioteka od 6 do 8 lutego zorganizowała spotkania dla seniorów poświęcone zagrożeniom z jakimi można się zetknąć korzystając z Internetu oraz metodami obrony przed nimi. Szczególną uwagę poświecono zagadnieniom cyberprzemocy, do której zalicza się m.in. prześladowanie i wyśmiewanie z wykorzystaniem SMS, Internetu i innych narzędzi elektronicznych. Jak podaje Najwyższej Izby Kontroli w roku 2017 z taką formą agresji zetknęło się ok. 40 proc. uczniów, ok. 30 proc. rodziców i 45 proc. nauczycieli, co stanowi poważny problem.

Dzień Bezpiecznego Internetu ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania Internetu.