Jesienne liście- papierowa wiklina i rafia.

Warsztaty plastyczne dla dzieci -9.10.2018 r.

PA080055

Pora jesienna dostarcza szereg możliwości na wykorzystanie swojego czasu wolnego, szczególnie gdy na zewnątrz pada deszcz? Czym się zająć gdy mamy już dość siedzenia przed komputerem, oglądania telewizji czy czytania książek? Sposobem na nudę, może być wikliniarstwo papierowe.
 Papierowa wiklina to oryginalny sposób na zamienienie zalęgającej w każdym domu makulatury, z którą nigdy do końca nie wiadomo co zrobić, w małe dzieła sztuki, którymi można całkiem przytulnie udekorować swoje cztery kąty.
Cała sztuka tworzenia papierowych majstersztyków polega na skręcaniu papierowych rurek  i splatania odpowiednio w zależności od tego jaki przedmiot chcemy uzyskać. W ten sposób powstać mogą, koszyki, efektowne osłonki na doniczki , wazoniki. My na zajęciach 9.10.2018 r we współpracy ze świetlicą środowiskową w Bielanach wykonaliśmy liście, które po przybraniu kolorową rafią wyglądały jak jesienne.