"Zielarki, wiedźmy, szeptunki" - warsztaty dla kobiet w Kętach - Podlesiu

Warsztaty dla kobiet

Literatura wokół spotkania.

Spotkanie pełne kobiecej mocy, czyli „Zielarki, wiedźmy,  szeptunki ‘', odbyło się wczoraj w Kętach – Podlesiu. Oczyszczoną zapachem ziół i kadzidła przestrzeń, wypełniłyśmy pozytywną energią płynącą z duszy, serca i naszych korzeni. Najpierw podczas tematycznego treningu pamięci degustowałyśmy oskołę oraz herbatkę z wiosennych ziół. Opowiadałyśmy historie o kobietach z naszych rodów, potem  wysłuchałyśmy prelekcji o mocy drzew i ziół oraz baśni o mądrej Wasylisie. Wykonałyśmy też motankę, Babę Jagę, która symbolizuje potęgę dzikiej przyrody, ma ona przypominać o drzemiących w nas pokładach mocy, wzmacniać wiarę we własną intuicję. To uzdrowicielka duszy i  przewodniczka, która sprawia, że lepiej rozumiemy świat i samych siebie. Było miło i energetycznie, to był zaczarowany czas.

Spotkanie było elementem projektu „PO TRZECIE BIBLIOTEKA” realizowanego w ramach BLISKO – Biblioteka | Lokalność | Inicjatywy | Społeczność | Kooperacja | Oddolność, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.

Zajęcia twórcze dla seniorów

Narodowe Centrum Kultury NPRCz 2.0 Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego #BLISKO #NCK #MKIDN

Motanki Babay Jagi wykonane na spotkaniu.

Trening pamięci dla seniorów.

Trening pamięci.

Logotypy BLISKO