TWORY MEORY - gry karciane- Łęki

Panie pozują do zdjęcia z plakatem zajęć TWORY MEMORY

Dzisiejsze TWORY MEORY poświęcone historii gier w karty. Nasze uczestniczki z zaciekawieniem rozmawiały o historii powstania gier karcianych. Po części teoretycznej przyszedł czas na praktykę. Dzisiejszy trening pamięci w nieco nietypowej wersji ale sportowo na najwyższym poziomie 😊 Początki gier karcianych były już znane prawdopodobnie w Chinach przed X wiekiem. Możliwe, że pierwsze karty powstały z cienkich listewek bambusowych, na których malowano oznaczenia. Inne karty wywodzą się z chińskich papierowych pieniędzy. Do Europy karty trafiły około XIV wieku. Pierwsze karty były ręcznie malowane i bardzo drogie.

Logotypy BLISKO

Warsztaty TWORY MEMORY zrealizowano w ramach projektu „PO TRZECIE_BIBLIOTEKA” realizowanego w ramach BLISKO – Biblioteka | Lokalność | Inicjatywy | Społeczność | Kooperacja | Oddolność, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.
Narodowe Centrum Kultury NPRCz 2.0Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego #BLISKO #NCK #MKDN #NPRCZ

Uczestniczki zajęć siedzą przy stole i grają w karty