Grudzień 2019 w Łękach

1

Grudzień w łęckiej bibliotece był bardzo aktywnym miesiącem, ale i także bardzo przyjemnym, zwłaszcza dla dzieci. Jak wiadomo radość grudniową sprawia Święty Mikołaj, jego Elfy, Renifery i wreszcie prezenty. Ale w dobrej myśli trzeba tkwić i wierzyć, że chodzi także o czas spędzany w gronie ukochanych osób oraz o uśmiech podarowany innym ludziom. W grudniu dorośli spotykali sie przy filmach pt. „W starym dobrym stylu” oraz „Miłość jest wszystkim”, a także przy filiżance gorącej kawy, rozmowach o literaturze i życiu. W Klubie Malucha dzieci dowiadywały się kim jest Mikołaj, budowały domki dla zwierząt oraz wspólnie spędzały czas na zabawie. Ze starszymi dziećmi Mikołajki spędzone pod znakiem pierniczków i słodkiego upominku, który wypadł z worka Św. Mikołaja jak przelatywał nad OSP w Łękach, zrzucając Łakocie wprost pod nogi naszych czytelników. Dla młodzieży zorganizowany został wieczór rozrywkowo filmowy, natomiast prezenty, młodzi przygotowali własnoręcznie. W bibliotece dzieci uczestniczyły w zajęciach tworzenia ozdób choinkowych, robienia stroików oraz szopki Bożonarodzeniowej. Biblioteka nie zapomina także o przedszkolakach i w grudniu także znalazł się czas by czytać książki dla dzieci w przedszkolu. W zajęciach propagujących literaturę popularnonaukową wśród dzieci z cyklu Para buch – koła w ruch, rozmawialiśmy o naszej przyrodzie i jaka ważną rolę odgrywają drzewa w naszej codzienności. Oprócz zajęć zorganizowanych czytelnicy chętnie korzystali z możliwości, które ofiaruje biblioteka, takich jak korzystanie z Internetu, rozmowa z bibliotekarzem, możliwość odrobienia zadania domowego przez dzieci i młodzież oraz po prostu wspólne spotykanie się.