Ferie w bibliotece za nami!

ferie 2023

Ferie zimowe dobiegły końca. Kęcka biblioteka wraz z filiami przez ostatnie dwa tygodnie zorganizowała aż 32 spotkania dla blisko 300 młodych ludzi, którzy ferie spędzali w miejscu zamieszkania. Atrakcji nie brakowało. Odbywały się warsztaty twórcze. Dzieci uczyły się malować akwarelami i farbami akrylowymi. Poznawały tajniki makramy, scrapbookingu i decoupage. Budowały z klocków lego, uczyły się kodować i programować roboty edukacyjne. Tworzyły prace przestrzenne z wykorzystaniem rozmaitych materiałów kreatywnych. Wzięły udział w balu karnawałowym. Korzystały z gier planszowych i przede wszystkim dużo czytały. W czasie ferii zaprosiliśmy dzieci do udziału w Zimowym Wyzwaniu Czytelniczym, które polegało na wypożyczeniu różnorodnej literatury, audiobooków, filmów i gier. Nagrodą za udział w wyzwaniu jest bawełniana torba, która świetnie nadaje się na książki. Pierwsze torby trafiły już do szczęśliwców.

Wszystkie proponowane przez bibliotekę zajęcia były bezpłatne. Ich realizacja była możliwa dzięki finansowemu wsparciu Grupy Kęty, za które serdecznie dziękujemy.