Wyprawa na Islandię z Magdaleną i Kamilem Szyjka

IMG 4475

W ostatni dzień lutego Czytelnia Książek i Czasopism wypełniła się po brzegi, a to za sprawą pierwszego z cyklu spotkań eksperckich w ramach projektu Biblioteczne Centrum Kultury i Edukacji, współfinansowane jest ze środków EFRROW otrzymanych w ramach projektu grantowego pt. Aktywni lokalnie wzmacniają kapitalnie – edukacyjnie, sportowo i kulturalnie, realizowanego w ramach Poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Gościliśmy u siebie Kamila Szyjkę i jego żonę Magdalenę, którzy określają się jako podróżnicy po godzinach.  Pod tą samą nazwą funkcjonuje ich  strona autorska, gdzie relacjonują swoje wyjątkowe i często spontaniczne wyprawy. O Islandii mówią, jako jednym ze swoich ulubionych miejsc, gdzie człowiek może poczuć się mały, osamotniony w obliczu sił przyrody. Barwnym zdjęciom towarzyszył ciekawy komentarz i wiele praktycznych wskazówek, dla chcących podróżować tanio. Ciekawostką i sporym zaskoczeniem dla większości zebranych był fakt, że popularny w Polsce wafelek prince-polo jest znany również na Islandii i to do co najmniej 60 lat. Według badań przeciętny Islandczyk zjada około pół kilograma tych ciastek rocznie!

Niemałą niespodzianką podczas wieczoru była wizyta Patrolu Pączkowego z Radio Bielsko.  Jedna z naszych czytelniczek-pani Małgorzata, zgłosiła kęcką bibliotekę do akcji i dzięki jej zaangażowaniu, zebrani goście skosztowali pysznych pączków i wystąpili podczas wejścia na żywo.

To był niezapomniany wieczór. Na kolejne spotkanie eksperckie zapraszamy 25 kwietnia o godz.17.00. Będziemy gościć pana Tomasza Nowaka, który opowie o swoich podróżach po Iranie.

Już teraz serdecznie zapraszamy.

Zadanie Biblioteczne Centrum Kultury i Edukacji współfinansowane jest ze środków EFRROW otrzymanych w ramach projektu grantowego pt. Aktywni lokalnie wzmacniają kapitalnie – edukacyjnie, sportowo i kulturalnie, realizowanego w ramach Poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarw Wiejskich Europa inwestujca w obszary wiejskie