Gminna Biblioteka Publiczna w Kętach

Gala „Ambrożjady”, 2013r.

          W dwa kolejne czwartki, 06 oraz 13 czerwca 2012 r., odbyły się uroczyste spotkania laureatów konkursu literackiego pt. „Ambrożjada”,
w trzech grupach wiekowych: dla dzieci,  młodzieży oraz osób dorosłych.

 

          Z okazji roku Juliana Tuwima uczestnicy składali na konkurs prace literackie o tematyce inspirowanej jego poezją: „Cuda i dziwy”, czyli co niezwykłego wydarzyło się w moim życiu?, „Jakie to szczęście, że krew jest czerwona” (apoteoza życia) oraz „Treść gorejąca” - piękno i ból ludzkich doznań na podstawie naszych doświadczeń.

           Na konkurs napłynęło 108 prac złożonych przez 53 autorów. Z ogółu prac jury oceniało 81wierszy, 26 opowiadań oraz jeden dramat poetycki. Pierwszą nagrodę w grupie dziecięcej otrzymały: Patrycja Wykręt oraz Marzena Wójcik, w grupie młodzieży Maria Pruszyńska a wśród osób dorosłych Zofia Koczur.     

          Spotkanie dla dorosłych uprzyjemnił koncert, zaprzyjaźnionego już z naszą biblioteką, Zespołu Bugi – M., w składzie: Basia Matura, Gosia Marek i Grażynka Waligórska (wokal) oraz Michał Kruczalak (kierownik muzyczny zespołu, gitara, keyboard, wokal) .   

 Zespół zaprezentował  utwory własnego autorstwa a także popularne piosenki utrzymane w poetyckim tonie, doskonale współgrającym z nastrojem wieczoru.                                           

           Laureaci „Ambrożjady” otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe. Każdy uczestnik spotkania czytał fragmenty swoich utworów oraz wysłuchał krótkiej wypowiedzi na temat walorów literackich zaprezentowanych wierszy lub opowiadań.

           Spotkania zakończyły się miłymi rozmowami, wpisami do kroniki bibliotecznej oraz skromnym słodkim poczęstunkiem.

Serdecznie gratulujemy laureatom konkursu, a wszystkim uczestnikom, nauczycielom i opiekunom oraz Zespołowi  Bugi – M. dziękujemy za przybycie i uświetnienie uroczystości Uśmiech Całus Śmiech 

Lista  osób nagrodzonych w konkursie „Ambrożjada” 2013r.

Kategoria wiekowa: dzieci

 Grupa Ia – dzieci do lat 10:

 I miejsce:        Patrycja Wykrent

 II miejsce:       Makary Grad

 III miejsce:      Magdalena Cisińska, Martyna Młocek

 Wyróżnienia:   Karolina Szymalska, Julia Furtak, Klaudia Kopińska

 Grupa Ib – dzieci do lat 14:

 I miejsce:    Marzena Wójcik      

 II miejsce:   Kinga Wójcik     

 III miejsce:   Maria Drabczyk, Sara Malczyk     

 Wyróżnienia:   Stanisław Głowacki, Wiktoria Malczyk

 

 Kategoria wiekowa: młodzież i dorośli

 Młodzież (15 do  21 lat):

 I miejsce:           Maria Pruszyńska

 II miejsce:          Wojciech Kubicki     

 III miejsce:         Michał Pruszyński  

 Dorośli (powyżej 21 lat)

 W kategorii poezja:

 I miejsce:            Zofia Koczur                                    

 II miejsce:           Urszula Drzyżdżyk-Dziudziel

 III miejsce:          Anna Nosal-Tobiasz, Janusz Pyziński

 Wyróżnienia:       Weronika Włodarczyk,  Paulina Hudziak, Stanisław Sikor

 

 W kategorii proza:

 I miejsce:           Alina Mendrala

 II miejsce:         Andrzej Chodacki

 III miejsce:        Adam Bolesław Wierzbicki

 

Copyright © Gminna Biblioteka Publiczna im. Ambrożego Grabowskiego w Kętach; 32-650 Kęty, ul Wł. Reymonta 2

Do góry Wersja normalna