← powrót do archiwum

Zajęcia z programowania dla dzieci

Tagi: , , , ,
  • Podziel się ze znajomymi:
KLUBY_KODOWANIA_logo_800x800

W kęckiej bibliotece od kilku miesięcy działa Lokalny Klub Kodowania, adresowany do dzieci w wieku od 9 do 13 lat.  Jeśli chcesz, aby Twoje dziecko poznało tajniki kodowania i spędziło czas przy komputerze, ucząc się i rozwijając swoje umiejętności, te zajęcia są właśnie dla Was. Dzieci będą przez zabawę będą uczyć się języka programowania Scratch.

 

LKK robot Finch

We wrześniu i październiku będziemy korzystać z robotów Finch, które bezpłatnie udostępnia nam Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

 

 

 

Spotkania odbędą się 20 października,  (piątki) w Czytelni GBP w Kętach.

Grupa 1 - godz. 15:00

Grupa 2 - 16:30

Zajęcia są bezpłatne.

Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt telefoniczny 33 845-31-02 (wew. 23)  i wcześniejsze zapisy. 

 

Co to jest Scratch?

ScratchJest to wizualny język programowania, który został specjalnie stworzony do nauki programowania. Składa się z różnokolorowych bloczków zawierających poszczególne polecenia. Bloczki połączone ze sobą tworzą skrypty, które mogą służyć do zaprojektowania animacji, odegrania muzyki, stworzenia opowiadania bądź napisania gry.

Scratch został zaprojektowany przez Mitchela Resnicka (m.in. pomysłodawcę serii zabawek Lego Mindstorms i twórcę języka StarLogo), jest rozwijany przez mały zespół pracujący w Lifelong Kindergarten Group w MIT Media Lab.

 

Scratch

 

LKK działa w ramach projekty „Link do przyszłości. Zaprogramuj swoją karierę”, którego celem jest zachęcanie młodych ludzi z małych miejscowości do nauki kodowania. Projekt jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego ze środków Microsoft, w ramach inicjatywy YouthSpark. Projekt został objęty patronatem honorowym Ministerstwa Cyfryzacji oraz Ministra Edukacji Narodowej. Działania projektowe potrwają do końca grudnia 2017 roku.

Lokalny Klub Kodowania GBP w Kętach