← powrót do archiwum

Lokalny Klub Kodowania 22.06.2018

Tagi: , , ,
  • Podziel się ze znajomymi:
Lokalny Klub Kodowania GBP w Kętach

W kęckiej bibliotece od kilku miesięcy działa Lokalny Klub Kodowania, adresowany głównie do uczniów szkoły podstawowej z klas IV-VI (dzieci w wieku od 9 do 13 lat). Na zajęciach dzieci poznają tajniki kodowania, dzięki temu uczą się w pełni korzystać z nowych technologii, nauka programowania wzmacnia też ich kreatywność i zdolność logicznego myślenia. Uczestnicy spotkań uczą się m.in. wizualnego języku programowania Scratch i jego praktycznego wykorzystania w projektowaniu gier, animacji czy sterowaniu robotami.

Spotkanie odbędzie się 22 czerwca 2018 (piątek) o godzinie 15:00 (Grupa 1) i  16:30 (Grupa 2) w Czytelni GBP w Kętach.

Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt telefoniczny 33 845-31-02 (wew. 23)  i wcześniejsze zapisy. Ograniczona liczba miejsc.

LKK działa w ramach projekty „Link do przyszłości. Zaprogramuj swoją karierę”, którego celem jest zachęcanie młodych ludzi z małych miejscowości do nauki kodowania. Projekt jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego ze środków Microsoft, w ramach inicjatywy YouthSpark. Projekt został objęty patronatem honorowym Ministerstwa Cyfryzacji oraz Ministra Edukacji Narodowej.