← powrót do aktualności

Pierwszy tydzień wakacji z biblioteką

Tagi: , , , ,
  • Podziel się ze znajomymi:
Wakacyjne to i owo - wakacje z biblioteką 2018 - wykopaliska w ogródku

Pierwszy tydzień zajęć z biblioteką pod hasłem „Wakacyjne to i owo” już za nami. Razem z Babą Agą – archeolożką, zabraliśmy dzieci w podróż w czasie. Najpierw, w trakcie poniedziałkowych zajęć mogliśmy zgłębić tajniki pracy archeologa. Dzieci same prowadziły swoje wykopaliska, a następnie bardzo staranie czyściły swoje eksponaty. Obie grupy były spragnione wiedzy i zasypywały Panią Agnieszkę pytaniami. Zajęcia były bardzo pouczające i niestandardowe… Biblioteczne patio wspaniale sprawdziło się w roli tajemniczej krainy. Z kolei w piątek Baba Aga zabrała nas w podróż po barwnym średniowieczu, a dokładnie przybliżyła nam średniowieczną modę. Wysłuchaliśmy ciekawostek dotyczących ówczesnego ubioru i dodatków, obejrzeliśmy jak powstaje len i jak się go barwi na inne kolory. Największą atrakcją okazały się jednak stroje, które dzieci mogły przymierzać, aby choć przez chwilę poczuć się jak nie z tej epoki. Nauczyliśmy się również zaplatać sznureczki z włóczki i muliny, które można bez problemu użyć jako biżuterii lub ozdobnego paska. Czas przeznaczony na zajęcia minął bardzo szybko, a niektóre dzieci nie chciały opuszczać naszej średniowiecznej czytelni. Bardzo współcześnie było natomiast na środowych zajęciach z programowania ze ScottieGo!. Dzieci stworzyły swoje pierwsze miniprogramy, które w rezultacie pomogły sympatycznemu kosmicie odbudować statek i wrócić do domu. Kreatywność i analityczne myślenie, jakim wykazali się nasi mali programiści jest godne podziwu i sprawia, że z nadzieją patrzymy na ich rozwój w przyszłości.

Dziękujemy wszystkim, którzy spędzili z nami ten pełen wrażeń tydzień. Teraz czekamy na warsztaty z Fabryką Kreatywności. Będzie się działo!