Ludzie z pasją.

Człowiek z pasją - pani Kazimiera Kawczak

P7110107

Kim może być „Człowiek z pasją” – bohater tegorocznego wakacyjnego cyklu? Musi to być osoba oddana swoim zainteresowaniom, ale też z sercem i radością dzieląca się swoją pasją z innymi. Okazało się, że biblioteka ma wśród zaprzyjaźnionych czytelników kogoś takiego.

Pani Kazimiera Kawczak , bo o niej mowa, to pasjonatka krawiectwa i dekoracji, która zgodziła się poświęcić swój czas, by przez wakacje przekazać część swojej ogromnej wiedzy i umiejętności młodym uczestnikom warsztatów.

Pierwsze spotkanie odbyło się 12 lipca 2018r. Dzieci były trochę zaskoczone, że szycie zaczyna się od ołówka i karki papieru. W tym bowiem dniu pod czujnym okiem pani Kazi wykonywaliśmy szkice postaci z dziecięcych opowieści, które potem wykorzystamy w teatrzyku „Bajkowy kogel-mogel”. W końcu wszystko zaczyna się od projektu. I tak powstały wizualizacje Czerwonego Kapturka, Pinokia, Kopciuszka, Krasnala, Wyrwidęba, Waligóry i innych. Cenne wskazówki doświadczonej krawcowej okazały się nieocenione.