Bajka o kocie i myszach

Lekcja biblioteczna z przedszkolakami-21.10.2019 r.

DSCN0350

„Choć nikt go nie uczył , bardzo ładnie mruczy. Pośród nocnej ciszy poluje na myszy” -?
Kot -odpowiedziały chórem przedszkolaki z oddziału III SPWP Bielany, które uczestniczyły w pierwszej tego roku szkolnego  lekcji bibliotecznej. O czym była? Wbrew pozorom wcale nie o książkach, tylko o kotach i myszach. Zaczęło się zatem od Bajki o kocie i myszach . Dzięki opowiadaniu przedszkolaki uzyskały odpowiedź na pytanie: Czy kot i mysz znajdą wspólny język?  Następnie nadszedł czas by dzieciaki pochwaliły się swoimi plastycznymi zdolnościami . Powyklejały szablony kotków i kolorowych myszek przygotowanych przez bibliotekarkę. W bibliotece zaroiło się od Mruczków, Filemonów, Ogonków i różowych myszek . Z taką gromadą dzień od razu stał  mruczący i przemiły. Wszystkie przedszkolaki wzięły udział w zabawie integrującej wszystkich uczestników „Uciekaj myszko do dziury” , podczas której było dużo śmiechu.

A potem dzieciaki zajęły się wertowaniem bajeczek o KICI KOCI i tego, co było na półkach przeznaczonych dla najmłodszych.