Noc Bibliotek. Zajęcia Młodych Konstruktorów.

Zajęcia animacyjne dla dzieci.

.Zaproszony gośc prezentuje dzieciom ruchome wyrzutnie z Lego.

Jedną z atrakcji Nocy Bibliotek w Kętach – Podlesiu były Warsztaty Młodego Konstruktora poprowadzone przez naszego Czytelnika, pana Mateusza :) Nasz gość zaprezentował dzieciom działanie urządzeń balistycznych oraz sterowanie poprzez komórkę pojazdem z klocków Lego :) Pan Mateusz konstrukcją ruchomych urządzeń typu: trebuchet, balista, katapulta (wg. projektu L. da Vinci) oraz programowaniem interesuje się od wielu lat, szczególnie od czasu, gdy sam ma dwóch synów :) Urządzenia konstruuje sam z klocków Lego, które kupuje na wagę :)

Wielką frajdą spotkania była możliwość użycia „zabawek” przez każde dziecko a także, w drugiej części pokazu, sterowania za pomocą komórki (poprzez nadajnik bluetooth) zmodyfikowanym samochodem Lego :)

To była świetna zabawa, za którą serdecznie dziękujemy panu Mateuszowi :)

Link do strony na Fb

Schemat wyrzutni wg Leonarda da Vinci.

Sterowanie za pomocą telefonu samochodem Lego.

Dzieci sterują pojazdem.