Malowanie kolorami

4

"Wszelka działalność twórcza obca jest regułom i mechanizmowi (...) Ale trudność najbardziej istotna tkwi we wpływie środowiska wychowawczego i kulturalnego." M. Debesse

W malarstwie główną rolę odgrywa ekspresja, ale ważne są tez inne elementy: kolor, charakter plamy sposób w jaki się ją rozprowadza, kontrasty i faktura farby. Malowanie powinno być czystym aktem twórczym. Pełnią ekspresji, bez planu. Oczywiście można mieć w głowie pewien obraz, punkt wyjścia tego, co chce się namalować, jednak na zajęciach bibliotecznych zachęcaliśmy do całkowitego poddania się farbie. Ekspresyjne działania twórcze powinny płynąć z naszego wnętrza, a dla umilenia tego działania czytamy książki i pozwalamy by opowiadania zrodziły w naszej głowie obrazy dzięki, którym można tworzyć. Jak niektórzy twierdzą ręką testuj, a okiem podziwiaj to, co wydobywa się z twojego umysłu, z twojej duszy. Na naszych zajęciach nie kładziemy nacisku na poprawność malarską, a właśnie na ekspresję, która pozwala się odprężyć i cieszyć chwilą. Zawsze czegoś uczy. Na tych zajęciach czytaliśmy o Białym niedźwiedziu i czarnej krowie M. Brykczyńskiego. Zapraszamy do lektury. Tytuły obrazów, które powstały na zajęciach bibliotecznych: PSZCZOŁA,  Brudna GALAKTYKA, Kaczka DZIWACZKA, RĘCE, BAZGROŁKI, CIAPKI, PLAMKI.