Nasza młodzież

zbir

MŁODZIEŻ w listopadzie obchodziła swoje święto, w związku z tym przygotowaliśmy serdeczne życzenia dla młodych, którzy współpracują z naszą biblioteką i współtworzą środowisko kultury w miejscu zamieszkania. Jak głosi myśl „Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie…” dlatego należy zwrócić uwagę na kwestie wychowawcze jakimi się kierujemy w życiu, by tworzyć i kreować świat, w którym jesteśmy dla siebie ludźmi. Nasza Biblioteka cieszy się bardzo z obecności młodzieży, ich perspektywy patrzenia i współdziałania.

Młodzież – kategoria społeczna osób młodych, czyli znajdujących się w stanie przejściowym między dzieciństwem, a dorosłością – dojrzałością, taki opis możemy znaleźć na Wikipedii. Pod względem faz rozwoju człowieka przyjmuje się granice wiekowe dla młodzieży między 11. a 19. Definicje znaczeniowe młodzieży są bardzo zróżnicowane, po pierwsze zależne od wieku, a po drugie od kontekstu kulturalnego. Oczywiście, zainteresowanych zachęcamy do studiowania różnych definicji, nie tylko młodzieży, my jednak w tym wpisie nie o tym :)