Roboty w Dworku

20210219 170919

W piątkowe popołudnie (19.02) w naszej bibliotece zgromadziła się  gromadka chętnych do podjęcia wyzwania w kolejnych zajęciach z cyklu Warsztat Młodego Konstruktora. Tym razem zadanie polegało na wykonaniu robota według własnego pomysłu. Do twórczej pracy mali konstruktorzy wykorzystali proste elementy: rolki tekturowe, folię aluminiową, słomki do napojów, zakrętki po napojach oraz dla efektu świetlnego- kolorową diodę i baterię 3V. Pracy było sporo ale efekt okazał się niezwykły. Na zakończenie pragniemy dodać, że warsztaty cieszą się niebywałym powodzeniem wśród dzieci dlatego też kolejne spotkania będą odbywały się w trzech grupach J. Warsztaty zrealizowano dzięki finansowemu wsparciu Fundacji BGK w programie Na dobry początek.