Zakończenie XII edycji kursów

Kolaż zdjęć grup XII edycji kursów 2022 2023

 

Ponad 160 godzin spędzili seniorzy na podnoszeniu swoich kompetencji cyfrowych na zajęciach organizowanych przez Gminną Bibliotekę Publiczną im. A. Grabowskiego w Kętach. Spotkania edukacyjne w ramach kursów komputerowych oraz obsługi smartfonu prowadzone były od listopada 2022r. do końca maja 2023r. i wzięło w nich udział przeszło 80 uczestników.

W współczesnym świecie, który zdominowany jest przez nowe technologie bardzo ważne jest, aby każdy czuł się pewnie i bezpiecznie. Grupą najsilniej narażoną na różne formy cyfrowego wykluczenia są osoby po 55 roku życia i to właśnie dla nich przeznaczone są te zajęcia. W tegorocznej edycji zajęcia prowadzone były z podziałem na stopnie trudności – początkujące oraz zaawansowane, zarówno w przypadku kursów komputerowych, jak i tych z obsługi telefonu. Kursanci w czasie spotkań oprócz zdobycia elementarnej wiedzy, potrzebnej do obsługi komputera i urządzenia mobilnego nauczyli się, jak wysyłać wiadomości e-mail, jak poprawnie stworzyć i sformatować tekst w programie tekstowym. Ćwiczyli instalowanie różnego rodzaju aplikacji i efektywnego z nich korzystania. Nabyli umiejętności wykonywania zdjęć, ich zgrywania i prostej edycji. Seniorzy buszowali po Internecie i zgłębiali swoje liczne pasje – ogrodnicze, kulinarne czy rękodzielnicze. Nie zabrakło zajęć z muzyką i rozrywką w tle oraz takich, na których nasi uczestnicy spróbowali swoich sił jako graficy-amatorzy. Różnorodność i rozpiętość realizowanych tematów były imponująca, a każde zajęcia wzbogacały o nowe kompetencje.

Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom za poświęcony nam czas i zaangażowanie. Życzymy Państwu wytrwałości i odwagi w dalszym poznawaniu cyfrowego świata.   

 

Smartfonowe ABC - Grupa początkująca (poniedziałki)

Galeria zdjęć TUTAJ

Kurs Smartfonowe ABC poz. początkujący

 

 

Kurs komputerowy - Grupa nr 1 i 2  początkująca (wtorki)

Galeria zdjęć TUTAJ

Kurs komputerowy poz. początkujący

 

 

Smartfonowe ABC - Grupa nr 1 zaawansowana (środy)

Galeria zdjęć TUTAJ

Kurs Smartfonowe ABC poz. zaawansowany gr1

 

 

 

Smartfonowe ABC - Grupa nr 2 zaawansowana (środy)

Galeria zdjęć TUTAJ

Kurs Smartfonowe ABC poz. zaawansowany gr2

 

 

Kurs komputerowy - Grupa nr 1 zaawansowana (środy)

Galeria zdjęć TUTAJ

Kurs komputerowy poz. zaawansowany gr2

 

 

 

Kurs komputerowy - Grupa nr 2  zaawansowana (czwartki)

Galeria zdjęć TUTAJ

Kurs komputerowy poz. zaawansowany gr1

www nprcz belka nck kolor rgb auto mlogo malopolskalogo dolina solylogo leader