Fundacja Ośrodka KARTA

Uczestnictwo naszej biblioteki w projekcie realizowanym przez Fundację Ośrodka KARTA w ramach Programu Rozwoju Bibliotek - http://kety.archiwa.org/. http://www.biblioteka.kety.pl/item/131-apel-do-czytelnikow http://www.biblioteka.kety.pl/item/181-cyfrowe-archiwa-tradycji-lokalnej Zamieszczamy kopię treści maila, którego otrzymaliśmy od: Agnieszka Kudełka z Fundacji Ośrodka KARTA 05.03.2013.

Uczestnictwo naszej biblioteki w projekcie realizowanym przez Fundację Ośrodka KARTA w ramach Programu Rozwoju Bibliotek - http://kety.archiwa.org/.

 

Zamieszczamy kopię treści maila, którego otrzymaliśmy od:

Agnieszka Kudełka

z Fundacji Ośrodka KARTA

05.03.2013.

 

Do Gminnej Biblioteki Publicznej w Kętach

Szanowni Państwo,

 

W ciągu minionych prawie 2 lat swojej działalności zebrali Państwo fantastyczne archiwalia i chcielibyśmy wyróżnić je poprzez przygotowanie wirtualnej wystawy (w narzędziu zwanym Prezi) oraz zamieszczenie wybranych zdjęć w banerach stron Ośrodka KARTA i archiwa.org/catl, a także być może w następnych numerach kwartalnika Karta. Na zespoły, których zdjęcia zostaną wybrane, czekają także drobne upominki wydawnicze. W konkursie mogą uczestniczyć zespoły, które do środy 13 marca (włącznie) nadeślą na swoje konto na FTP-ie materiały (skany i pliki xml).

Kryteria wyboru zdjęć: atrakcyjność wizualna oraz wartość historyczna zdjęcia, a także jakość skanowania.

 

Agnieszka Kudełka

z Fundacji Ośrodka KARTA

23.05.2013

 

Szanowni Państwo,

nadesłali Państwo zdjęcia na konkurs CATL, za co serdecznie dziękujemy!

Wybrane zdjęcia stały się elementem wirtualnej wystawy ze zbiorów Cyfrowych Archiwów Tradycji Lokalnej. Zachęcamy do zapoznania się z wystawą: http://blog.archiwa.org/3210. Można ją też pobrać w pdf na komputer oraz wydrukowaną pokazywać w Bibliotece.

W ramach podziękowań wysyłamy Państwu broszury na temat działań Amerykańskiego Korpusu Pokoju, będące efektem projektu dokumentacyjnego Ośrodka KARTA. Prosimy o przyjęcie tych skromnych nagród i upowszechnianie ich w Państwa bibliotekach.

Z pozdrowieniami,

Agnieszka Kudełka

Fundacja Ośrodka KARTA

Foundation The KARTA Center

============================

Udział w tym projekcie był dla naszej kęckiej biblioteki świetną promocją ! Mamy ogromną satysfakcję, że zdjęcie, które podarowała nam Pani Helena Adamus z Bulowic, przedstawiające Drużynę 4 Pułku Strzelców Podhalańskich, stało się elementem wirtualnej wystawy ze zbiorów Cyfrowych Archiwów Tradycji Lokalnej. Chcieliśmy wszystkim darczyńcom i zainteresowanym podziękować, pokazując równocześnie, że te kilkanaście miesięcy naszej konsekwentnej pracy przyniosły efekty.

Tags: ,
logo malopolskalogo dolina solylogo leaderlogo unia

 

Please publish modules in offcanvas position.