Końcowa stacja projektu

seniorzy spacerują w lesie

 

 

„Pociąg seniorskiej aktywności” powoli zbliża się do stacji końcowej i kończy swój bieg. To była nietuzinkowa podróż pełna atrakcji, w której bibliotekarzom-konduktorom towarzyszyło ponad 100 seniorów z Gminy Kęty.

W wagonie IT Seniorzy uczyli  się podstaw obsługi komputera i korzystania z internetu. Podczas kameralnych i zindywidualizowanych zajęć nasi studenci nabyli swobody w korzystaniu z technologii, nauczyli się wykorzystywać ją do realizacji własnych pomysłów i przedsięwzięć. W wagonie restauracyjnym Wars seniorzy spędzali czas na grze w bingo, karty czy warcaby. Przy filiżance kawy i herbaty trenowali  pamięć, rozwiązując krzyżówki, szarady i rozwijać swoje twórcze talenty podczas zajęć rękodzielniczych. W Warsie czas spędzało się na miłych rozmowach o literaturze, sztuce, ale i sprawach codziennych. Znalazła się tam także mini wypożyczalnia gier planszowych, dedykowanych seniorom. Z wagonu Active skorzystali wszyscy, którzy lubią spacery, wędrówki tematyczne po okolicy i treningi nordic walking. Czasem, by ruszyć na spacer, wystarczy tylko dobre towarzystwo i ciekawy przewodnik - konduktor. Wspólnie przewędrowaliśmy maratoński dystans, odbyliśmy wiele miłych rozmów, obserwowaliśmy przyrodę, podziwialiśmy najbliższą okolicę. Wagon kulturalny zabrał uczestników projektu do Teatru Polskiego w Bielsku-Białej, do kęckiego kina i na koncert poezji śpiewanej.

To był bardzo intensywny czas, po którym zostaną nam miłe wspomnienia i zdjęcia z podróży. Mamy nadzieję, że proponowane w  projekcie aktywności na stałe wpiszą się w plan pracy biblioteki i wspólnie z Seniorami odbędziemy jeszcze nie jedną kulturalną podróż. Do zobaczenia!

„Pociąg seniorskiej aktywności” dofinansowany był ze środków Fundacji BGK w wysokości 15 000 złotych.

seniorzy grają w bingo

seniorzy grają w domino

seniorzy pracują przy komputerach

seniorzy spacerują w lesie

LOGO Pociąg Seniorskiej Aktywności

Fundacja BGK logo

 

 

 

logo malopolskalogo dolina solylogo leaderlogo unia

 

Please publish modules in offcanvas position.