Święto projektu w kęckiej bibliotece

 

Mały chłopiec pozuje do zdjęcia w kapeluszu pszczelarskim

 

 

Gminna Biblioteka Publiczna im. Ambrożego Grabowskiego właśnie zakończyła realizację zadania pod nazwą Akademia Młodego Ekologa. Projekt był realizowany dzięki grantowi finansowemu z Funduszu Naturalnej Energii, Organizatorem konkursu jest Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A., a Partnerem Konkursu jest Fundacja Nasza Ziemia .  Dziesięciotysięczna dotacja umożliwiła realizację różnorodnych zajęć.

            W 26 zaplanowanych w ramach zadania aktywnościach wzięło udział 324 uczestników. Dzieci wzięły udział w wielu ciekawych warsztatach i lekcjach promujących postawy i zachowania ekologiczne. Podczas finału projektu, który miał miejsce 23 lipca w filii w Nowej Wsi uczestnicy projektu wysłuchali prelekcji prezesa Kęckiego Koła Pszczelarzy – Pana Błażeja Banasia, wzięli udział w pokazie Fabryki Kreatywności oraz kilku zajęciach warsztatowych. Pogoda sprzyjała aktywnościom na świeżym powietrzu i beztroskim harcom na placu zabaw. Dzieci z chęcią tworzyły woreczki zapachowe, wypełnione suszoną lawendą i udekorowane wstążkami. Ozdabiały również płócienne woreczki na warzywa i owoce, które będą zabierać na zakupy, aby minimalizować zużycie foliowych opakowań. Ogromną frajdę sprawiło dzieciom tworzenie eko zabawki – pukawki z tekturowej rolki i balonika. Bardziej wytrwali zaangażowali się w budowanie hotelu dla owadów i tworzenie lalki motanki.

            Podczas pikniku wręczyliśmy dzieciom pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe, potwierdzające ich udział i zaangażowanie w projekt. To był wspaniały czas!

 

 

logotypy

 

 

logo malopolskalogo dolina solylogo leaderlogo unia

 

Please publish modules in offcanvas position.