Kalendarz wydarzeń

Nasza genealogia w Internecie - Kęty
Czwartek, 25 Listopad 2021, 17:00 - 18:30
Odsłon : 20

Zapraszamy serdecznie na bezpłatne warsztaty komputerowe pt. “Nasza genealogia w Internecie”. Podczas zajęć poznamy sposoby prostego wyszukiwania informacji o naszych krewnych i przodkach w Internecie wykorzystując do tego darmowe bazy danych m.in. cyfrowe księgi parafialne, które w sporej części udało się już  zdigitalizować i udostępnić w Internecie.  Ciekawe możliwości dają nam strony internetowe gdzie można sprawdzić ile osób w Polsce nosi Twoje nazwisko czy zobaczyć mapę z ich lokalizacją. Odwiedzimy także e-cmentarze wybranych miejscowości, które dają nam dostęp do wyszukiwania wśród nagrobków naszych przodków i wirtualnych spacerów po nekropolii. Nie zabraknie również przedstawienia narzędzi do tworzenia własnego drzewa genealogicznego. 

W warsztacie mogą wziąć udział wszystkie osoby w wieku od 18 do 64 lat. Uczestnicy zajęć otrzymają poczęstunek oraz darmowe materiały promocyjne - ekotorby.

Warsztaty odbywają się w ramach projektu „SpołEd – Spółdzielnia Otwartej Edukacji w bibliotece” – zainicjowanym przez Centrum Cyfrowe i Centrum Edukacji Obywatelskiej.

Plakat

logo malopolskalogo dolina solylogo leaderlogo unia

 

Please publish modules in offcanvas position.