Konkurs Code Week Challenge

 

code week challenge 2020 FB

Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w Code Week Challenge organizowanego w dniach 12-16 października w ramach Tygodnia Kodowania 2020. Przez pięć kolejnych dni na stronie internetowej i Facebooku naszej biblioteki o godzinie 12:00 będą publikowane wyzwania zawierające ciekawe zadania z podstaw programowania.  Zachęcamy do wykonania zdjęć z realizacji wyzwań i opublikowania ich w komentarzu postu na Facebooku www.facebook.com/GBP.Kety  lub przesłania pocztą na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Na 3 osoby aktywnie uczestniczące w Code Week Challenge, które prześlą najciekawsze rozwiązania wyzwań, czekają nagrody. Zapraszamy do wspólnej zabawy!

Poniedziałek 12.10.2002:

Rozpoczynamy Code Week Challenge!  Na rozgrzewkę..    algorytmy w życiu codziennym.

Wyzwanie nr 1: Wciel się w rolę programisty piszącego algorytm wykonania kanapki z dżemem następnie przetestuj to co wymyśliłeś. Rezultat w formie zdjęcia lub filmiku zamieść w komentarzu do postu wyzwania na www.facebook.com/GBP.Kety  lub przesłania pocztą na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Może to stanowić świetną rodzinną zabawę. Jedna osoba piszę algorytm, a druga wykonuje zapisane instrukcje. Jak może wyglądać taka wspólna zabawa można obejrzeć na

 

Wyzwanie nr 2 Code Week Challenge:  Za pomocą wybranego alfabetu znajdującego się na stronie http://luthorien.altervista.org/Tools/alphabets.htm zakoduj swoje imię i nazwisko. Zdjęcie z rozwiązaniem opublikuj w komentarzu do postu wyzwania na www.facebook.com/GBP.Kety  lub przesłania pocztą na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Wyzwanie nr 3 Code Week Challenge:   Odwiedź stronę http://domowenauczanie.pl/generator/  lub wydrukuj, a następnie rozkoduj obrazek ukryty w podanym kodzie. Zdjęcie z rozwiązaniem opublikuj w komentarzu do postu wyzwania na www.facebook.com/GBP.Kety  lub przesłania pocztą na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

 

Wyzwanie nr 4 Code Week Challenge: Zakoduj potańcówkę https://code.org/dance lub przeżyj przygodę programując z bohaterami Minecraft https://code.org/minecraft Zdjęcie ostatniego rozwiązanego przez ciebie poziomu lub imiennego dyplomu dostępnego po rozwiązaniu wszystkich zadań opublikuj w komentarzu do postu wyzwania na www.facebook.com/GBP.Kety  lub przesłania pocztą na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

 

Wyzwanie nr 5 Code Week Challenge:  Przed nami ostatnie wyzwanie!

Stwórz dowolny program za pomocą Scratch https://scratch.mit.edu/  lub aplikacji na urządzenia mobilne ScratchJr https://bit.ly/33QryA4 Zdjęcie ukończonego programu opublikuj w komentarzu do postu wyzwania na www.facebook.com/GBP.Kety  lub przesłania pocztą na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

 

Na uczestników wyzwań czekają  nagrody :-)

Nagrody

www nprcz belka nck kolor rgb auto mlogo malopolskalogo dolina solylogo leader