Para-buch! Książka w ruch!

szkolenie

Pracownicy Gminnej Biblioteki Publicznej im. Ambrożego Grabowskiego już wkrótce wystąpią w nowej roli. 18 listopada odbędzie się szkolenie dla bibliotekarzy z okolicznych bibliotek, a prelegentami będą bibliotekarze z filii w Nowej Wsi i Łękach. Szkolenie jest efektem finalizacji pilotażowej edycji projektu „Para-buch! Książka w ruch!”. Projekt jest nowatorskim przedsięwzięciem łączącym w sobie promocję książki popularnonaukowej, rozbudzanie wśród młodszych dzieci ciekawości świata, rozwój ich umiejętności językowych i kształtowanie nawyku czytania. Edycję pilotażową projektu „Para-buch! Książka w ruch!”  realizuje Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego we współpracy z niemiecką fundacją Deutsche Telekom Stiftung. Pilotaż odbywa się w pięciu województwach: lubelskim, łódzkim, małopolskim, mazowieckim i warmińsko-mazurskim. Projekt wspierają wojewódzkie biblioteki publiczne w: Lublinie, Łodzi, Krakowie, Olsztynie i Warszawie. Łącznie w projekt zaangażowane jest sto bibliotek.

W szkoleniu organizowanym przez kęcką książnicę swój udział zdeklarowali bibliotekarze z biblioteki w Groju, Brzeszczach, Osieku i Porąbki. Nasi prelegenci będą dzielić się swoim doświadczeniem i przeprowadzą autorskie warsztaty tematyczne, a uczestników szkolenia wyposażymy w ciekawe książki popularnonaukowe i scenariusze zajęć.

Dodatkowo kęcka książnica weźmie udział w konferencji podsumowującej projekt. W dniach 17-19 listopada zorganizowane zostanie wydarzenie online, podczas którego bibliotekarze z różnych części Polski  oraz ich niemieccy i austriaccy koledzy będą dzielić się doświadczeniami i pomysłami na realizację ciekawych zajęć. Podczas wydarzenia, jako jedna z dziewięciu polskich placówek, zaprezentuje się również kęcka biblioteka.

Projekt „Para-buch! Książka w ruch!” finansowany jest ze środków Deutsche Telekom Stiftung, na podstawie umowy o współpracy zawartej pomiędzy Deutsche Telekom Stiftung, Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego oraz DSZ – International Giving Foundation.

zaproszenie na szkolenie.jpg