Zapraszamy!

Widłak 11.12.2020 kwadrat2

Serdecznie zapraszamy na spotkanie online z pisarzem dla dzieci Wojciechem Widłakiem, które odbędzie się 11 grudnia (piątek) o godzinie 17:00 :-)

Spotkanie odbędzie się na platformie ClickMeeting. Link do rejestracji:

https://agataszyszkamadro841.clickmeeting.com/spotkanie-autorskie-z-wojciechem-widlakiem

Po rejestracji na podany adres mailowy zostanie wysłany link do spotkania.
Spotkanie jest bezpłatne

Wojciech Widłak jest polskim pisarzem, który tworzy książki dla dzieci. Autor jest wieloletnim redaktorem miesięcznika “Dziecko”, gdzie w 1998 roku zadebiutował jako autor opowiadań dla dzieci. Najbardziej znany jest ze swojej serii o Panu Kuleczce, którą tworzy wraz z ilustratorką Elżbietą Wasiuczyńską.

W swoim dorobku Wojciech Widłak ma około trzydziestu książek, a za swoją działalność literacką był wielokrotnie nagradzany i doceniany. Otrzymał między innymi: wyróżnienie w Poznańskim Przeglądzie Nowości Wydawniczych “Książka Jesieni” w 2002, nominację do Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego, nominację do nagrody Polskiej Sekcji IBBY “Książka Roku” w 2004, Nagrodę Literacką Srebrny Kałamarz im. Hermenegildy Kociubińskiej w 2008, główne nagrody w konkursie “Świat Przyjazny Dziecku” Komitetu Ochrony Praw Dziecka w 2010 i 2011, Pióro Fredry w 2011, nagrodę “Guliwer w krainie Liliputów” w 2013, wyróżnienie w konkursie PTWK „Najpiękniejsze Książki Roku” w 2014 czy nagrodę Pegazika w 2016 w kategorii “Twórca książki dla dzieci i młodzieży”.

Spotkanie jest organizowane w ramach projektu „Podróż po krainie książek” dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Partnerstwo dla książki”.

www nprcz belka nck kolor rgb auto mlogo malopolskalogo dolina solylogo leader