Zapraszamy na warsztaty

www

Zapraszamy na cykl bezpłatnych spotkań szkoleniowych online

Tematyka szkoleń:

8 marca (poniedziałek) 2021 godz. 18:00 – 19:30
Programowanie dla każdego cz. 1. Proste narzędzia do nauki programowania

Uczestnicy warsztatów będą mogli wypróbować swoich sił w kodowaniu wirtualnej maty, tworzeniu własnych „kodowanek”, rozwiązywaniu zagadek programistycznych m.in. z Minecraft, Star Wars czy programowaniu własnego tańca. Podczas spotkania zaprezentowane zostaną darmowe narzędzia internetowe oraz cyfrowe publikację udostępniane na wolnych licencjach, które w łatwy i przyjemny sposób umożliwią naukę programowania już od najmłodszych lat. Warsztaty skierowane są głównie do osób rozpoczynających swoją przygodę z programowaniem.

11 marca (czwartek) 2021 godz. 18:00 – 19:30
Programowanie dla każdego cz. 2. ScratchJr, Scratch, roboty  edukacyjne …

Warsztaty z podstaw programowania za pomocą darmowych narzędzia do nauki programowania blokowego dla dzieci - ScratchJr i Scratch. Uczestnicy zajęć będą mieli możliwość stworzenia własnego prostego programu. W czasie spotkania omówione zostaną także wybrane roboty edukacyjne ułatwiające naukę programowania.

15 marca (poniedziałek) 2021 godz. 18:00 – 19:30
Tworzenie grafik dla każdego. Canva, kolaże, komiksy i nie tylko..

Uczestnicy zajęć poznają i wypróbują możliwości darmowych narzędzi do tworzenia różnego rodzaju grafik m.in.: plakatów i prostych animacji (Canva), cyfrowych kartek okolicznościowych, komiksów, kolaży oraz chmury tagów. Podczas spotkania zostanie także zaprezentowane źródła z których można czerpać zdjęcia i grafiki udostępniane na wolnych licencjach.

Szczegóły:

• W warsztacie mogą wziąć udział wszystkie osoby w wieku od 18 do 64 lat. Szczególnie zapraszamy nauczycieli, bibliotekarzy i innych zainteresowanych poszerzeniem swoich umiejętności.
  • Udział w szkoleniu jest bezpłatny.
  • Aby wziąć udział w wybranych spotkaniach należy wypełnić formularz rejestracyjny (dla każdego warsztatu osobno). Na dwa dni przed szkoleniem osoby zarejestrowane otrzymają link do spotkania.
  • Liczba miejsc jest ograniczona.
  • Po zakończeniu uczestnicy otrzymają certyfikat.
  • Warunkiem uczestnictwa w warsztacie jest posiadanie komputera z dostępem do Internetu.
  • Warsztaty odbędą się na platformie ClickMeeting.

Warsztaty odbywają się w ramach projektu „SpołEd – Spółdzielnia Otwartej Edukacji w bibliotece” – zainicjowanym przez Centrum Cyfrowe i Centrum Edukacji Obywatelskiej.

logotypy