Konkurs fotograficzny

konkurs fot

Szanowni Czytelnicy,

Wielkimi krokami zbliża się Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci, które przypada 2 kwietnia, w rocznicę urodzin Hansa Christiana Andersena. Obecna sytuacja epidemiczna uniemożliwia nam zorganizowanie zajęć dla naszych najmłodszych użytkowników, stąd pomysł, aby zaprosić Was do uczestnictwa w rodzinnym konkursie fotograficznym. Aby wziąć w nim udział wystarczy przysłać do nas do czterech zdjęć, na których utrwalicie wspólne, rodzinne czytanie. Na autorów najciekawszych zdjęć czekają nagrody.

Szczegóły w regulaminie.

Regulamin rodzinnego konkursu fotograficznego z okazji Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci

„Czytam, bo lubię”

PRZEPISY OGÓLNE

1. 1. Organizatorem konkursu fotograficznego jest Gminna Biblioteka Publiczna im. Ambrożego Grabowskiego w Kętach, zwana dalej „Organizatorem”.
  2. 2. Cele Konkursu: a) promocja czytelnictwa w grupie najmłodszych czytelników biblioteki i ich rodziców, b). popularyzacja obchodów Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci.
  3. 3. Przedmiotem Konkursu są fotografie wykonane przez Czytelników biblioteki w Kętach wraz z jej filiami.
  4. 4. Tematem Konkursu jest prezentacja i promowanie czytania i zabawy z książką.
  5. 5. Nagrodzone i wyróżnione prace zostaną opublikowane na stronie internetowej biblioteki (www.biblioteka.kety.pl ) oraz na stronie fanpage’u biblioteki (https://www.facebook.com/GBP.Kety).

PRZYJMOWANIE PRAC

1. 1. Udział w konkursie jest bezpłatny.
  2. 2. Każdy uczestnik może zgłosić maksymalnie cztery zdjęcia.
  3. 3. W konkursie mogą wziąć udział wyłącznie czytelnicy Gminnej Biblioteki Publicznej im. Ambrożego Grabowskiego w Kętach.
  4. 4. Terminarz:
  • • przyjmowanie prac fotograficznych do konkursu: 30.03-06.04. 2021
  • • ocena zgłoszonych fotografii: 07-08.04. 2021r.
  • • ogłoszenie wyników i odbiór nagród- 09.04.2021r/
  1. 5. Fotografie muszą być pracami autorskimi. Wyklucza się prace tworzone wspólnie (współautorstwo).
  2. 6. Fotografie należy nadesłać w formie elektronicznej na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. z dopiskiem „Konkurs fotograficzny”/
  3. 7. Zdjęcia muszą być zapisane w formacie JPG. Dłuższy bok zdjęcia powinien mieć nie mniej niż 2400 pixeli. Minimalna rozdzielczość zdjęcia musi wynosić 250 dpi.
  4. 8. Nie zezwala się na stosowanie fotomontaży polegających na łączeniu elementów zdjęcia pochodzących z różnych plików.
  5. 9. Jeżeli na fotografiach konkursowych znajduje się wizerunek osoby, uczestnik przesyłając fotografię zobowiązany jest do dołączenia pisemnego oświadczenia osoby znajdującej się na fotografii, że wyraziła zgodę na nieodpłatną publikację i rozpowszechnianie wizerunku tej osoby.
  6. 10. Każdy uczestnik Konkursu przesyłając fotografię zgodnie z treścią ust. 5 wyżej, udziela niewyłącznej, nieodpłatnej licencji do korzystania z fotografii na polach eksploatacji wymienionych w art. 50 ustawy z dnia 4 lutego 1994r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych dla celów przeprowadzenia i rozstrzygnięcia Konkursu oraz w zakresie wynikającym z treści niniejszego regulaminu.

NAGRODY

1. 1. Organizator konkursu zastrzega sobie prawo do opublikowania imion i nazwisk o laureatach konkursu oraz umieszczanie tych informacji w materiałach reklamowych organizatora oraz w prasie, mediach i Internecie.
  2. 2. Zwycięzcy Konkursu zostaną powiadomieni o sposobie odbioru nagrody drogą poczty elektronicznej do dnia 9 kwietnia 2021 r.

plakat konkurs