Lekcja pokazowa Warsztatu Młodego Konstruktora

Lekcja pokazowa

Co to są wynalazki? Czy wynalazcą może być dziecko? Skąd się biorą pomysły? Na te i wiele innych pytań szukaliśmy odpowiedzi wraz z dziećmi i nauczycielami podczas lekcji pokazowej  w SPWP w Nowej Wsi.  Panel  praktycznych warsztatów dla małych konstruktorów został oparty o model pracy STEAM, którego nadrzędną koncepcją jest połączenie dziedzin takich jak nauka, technologia, inżynieria, sztuka i matematyka.  Jego zastosowanie sprowadza się  nie tylko do zwiększenia nacisku na kluczowe kompetencje, ale także rozwoju kreatywności, umiejętności pracy w grupie i współpracy. Dzięki praktycznemu wykorzystaniu tych elementów dzieci zbudowały własną rakietę i świecącego robota z tektury. Ogromne zaangażowanie małych uczestników i wsparcie nauczycieli sprawiły, że było to fantastyczne spotkanie. Dziękujemy, że mogliśmy się podzielić dobrą praktyką i jednocześnie zdobyć kolejne doświadczenie. Zajęcia zostały zrealizowane w ramach projektu Warsztat Młodego Konstruktora i dzięki finansowemu wsparciu Fundacji BGK w programie ,,Na dobry początek”.

Lekcja pokazowa