Kurs dla osób 60+

Dwójka seniorów trzyma tablet

Zapraszamy do wzięcia udziału w darmowych szkoleniach z zakresu bezpiecznego korzystania z urządzeń mobilnych oraz Internetu dla osób w wieku 60+ w ramach projektu „Bezpieczny e-Senior” realizowanego przez Fundację Instytut Myśli Innowacyjnej w kęckiej bibliotece.

W ramach szkoleń przewidziano 5 spotkań w wymiarze 3 godzin lekcyjnych. Uczestnicy otrzymają catering i materiały szkoleniowe. Szkolenia będą prowadzone w grupach 8 osobowych, a ich tematyka będzie obejmować następujące zagadnienia:

  • Metody oszustw w mediach społecznościowych,
  • Metody oszustw oparte na zaufaniu do instytucji,
  • Ograniczenie zaufania w Internecie,
  • Bezpieczne korzystanie z aplikacji mobilnych,
  • Bezpieczne załatwianie spraw urzędowych przez Internet.

W ramach projektu zostaną utworzone punkty konsultacyjne dla osób powyżej 60 r.ż., które będą miały możliwość skorzystania z pomocy w zakresie bezpiecznego korzystania z urządzeń mobilnych oraz Internetu. Przykładowo można uzyskać pomoc w pobraniu wybranej aplikacji, założeniu konta, a także informacje na temat bezpiecznego korzystania z aplikacji.  W ramach korzystania z punktów można  zgłaszać swoje problemy związane z technologią teleinformatyczną i Internetem i będzie udzielana pomoc w tym zakresie. Taki punkt konsultacyjny zostanie utworzony w Mediatece [tel.:  33 432 25 86 ]

Rekrutacja do projektu

W rekrutacji może wziąć udział każda osoba, która spełni następujące kryteria dostępu: ukończenie 60 roku życia (na dzień składania dokumentacji rekrutacyjnej),

W ramach rekrutacji osoby zainteresowane udziałem w projekcie zobowiązane będą do dostarczenia wypełnionych i podpisanych dokumentów rekrutacyjnych.
Można je odebrać w Mediatece lub pobrać:

Regulamin projektu

Formularz zgłoszeniowy

 

Szczegóły oraz zapisy:

MEDIATEKA
Gminnej Biblioteki Publicznej w Kętach
(Miejsce Aktywności Mieszkańców, 32-650 Kęty, ul. Rynek 13)
tel.:  33 432 25 86 
e-mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Celem projektu jest zwiększenie wiedzy i świadomości w zakresie bezpiecznego korzystania z technologii teleinformacyjnych i Internetu, wśród 400 mieszkańców województwa małopolskiego, poprzez realizację wsparcia w postaci szkoleń stacjonarnych oraz dyżurów w punktach konsultacyjnych.

Projekt „Bezpieczny e-senior” jest realizowany przez Fundację Instytut Myśli Innowacyjnej w ramach programu wieloletniego na rzecz Osób Starszych „Aktywni+” na lata 2021-2025 Edycja 2021. Projekt jest współfinansowany ze środków otrzymanych od Ministra Rodziny i Polityki Społecznej.

Plakat projektu Bezpieczny eSenior

www nprcz belka nck kolor rgb auto mlogo malopolskalogo dolina solylogo leader