Podziękowanie

 

podziękowanie

 

Pragniemy bardzo serdecznie podziękować Grupie Kęty za okazane nam wsparcie, dzięki któremu już wkrótce będziemy mogły zaprosić trochę starszych miłośników programowania na zajęcia z płytką micro:bit. Z kolei najmłodsi programiści będą mogli wypróbować niezwykłe możliwości puzzli z AR do Ozobotów.

Co nowego zasiliło nasze technologiczne szeregi?

  • Zestawy BBC micro:bit V2. Jest to zestaw, który zawiera płytkę rozwojową wraz z niezbędnymi do efektywnego programowania elementami. Na możliwości micro:bit V2 składa się między innymi wykrywanie i reagowanie na dźwięki (posiada wbudowany głośnik oraz mikrofon). Dzięki większej mocy procesora płytka może służyć do obsługiwania AL (sztucznej inteligencji) oraz ML (uczenia maszynowego). Micro:bit pomoże nam pokazać, że nauka elektroniki może być ciekawym zajęciem, a programowanie wcale nie musi być trudne. Na potwierdzenie tego stwierdzenia, uczestnicy naszych zajęć będą mogli stworzyć stację pogodową, kontroler do gier czy smartwatch.
  • Drewniane puzzle do Ozobotów, w tym puzzle AR - rozszerzona rzeczywistość. Układanie puzzli bardzo angażuje obie półkule mózgu, wypracowuje precyzję, ćwiczy ruchy motoryki małej, przez co rozwija sprawność palców dłoni. Jeżeli do tego dodamy naukę programowania robotów powstaje doskonała pomoc edukacyjna, która nie tylko pomaga w nauce logicznego myślenia, wprowadza w świat algorytmów, ale i doskonale ćwiczy pamięć, koncentrację uwagi.

 

drewniane puzzle, a na nich słoń w systemie rozszerzonej rzeczywistości

2

 

 

www nprcz belka nck kolor rgb auto mlogo malopolskalogo dolina solylogo leader