Zapraszamy!

grafika

Zapraszamy serdecznie na bezpłatne warsztaty komputerowe pt. “Nasza genealogia w Internecie”. Podczas zajęć poznamy sposoby prostego wyszukiwania informacji o naszych krewnych i przodkach w Internecie wykorzystując do tego darmowe bazy danych m.in. cyfrowe księgi parafialne, które w sporej części udało się już  zdigitalizować i udostępnić w Internecie.  Ciekawe możliwości dają nam strony internetowe gdzie można sprawdzić ile osób w Polsce nosi Twoje nazwisko czy zobaczyć mapę z ich lokalizacją. Odwiedzimy także e-cmentarze wybranych miejscowości, które dają nam dostęp do wyszukiwania wśród nagrobków naszych przodków i wirtualnych spacerów po nekropolii. Nie zabraknie również przedstawienia narzędzi do tworzenia własnego drzewa genealogicznego.

W warsztacie mogą wziąć udział wszystkie osoby w wieku od 18 do 64 lat. Uczestnicy zajęć otrzymają poczęstunek oraz darmowe materiały promocyjne - ekotorby.

Obowiązują zapisy (tel. 33 432 25 86) oraz wypełnienie formularza zgłoszeniowego do odbioru w Mediatece.
Lub do wyrduku TUTAJ

Mediateka Gminnej Biblioteki Publicznej w Kętach (parter, pokój 0.1)
Miejsce Aktywności Mieszkańców
32-650 Kęty, ul. Rynek 13
Miejsce zajęć:
Warsztatownia (II piętro)
Miejsce Aktywności Mieszkańców
32-650 Kęty, ul. Rynek 13

Warsztaty odbywają się w ramach projektu „SpołEd – Spółdzielnia Otwartej Edukacji w bibliotece” – zainicjowanym przez Centrum Cyfrowe i Centrum Edukacji Obywatelskiej.