Eko piknik "Razem z Grupą"

piknik Tydzień dla Ziemi

W bibliotece trwa „Tydzień dla Ziemi”. Od 19 kwietnia w bibliotecznych punktach odbywają się zajęcia dla dzieci o tematyce ekologicznej. Najmłodsi uczyli się o bioróżnorodności i segregacji śmieci z wykorzystaniem robotów edukacyjnych Dash, tworzyli eko torby i pantofle ze starych ubrań, które znaleźli w szafie, a także wzięli udział w Eko pikniku zorganizowanym 23 kwietnia w filii Nowa Wieś. Wydarzenie to uświetnił Pan Błażej Banaś z Koła Pszczelarzy w Kętach, który w ciekawy i angażujący sposób opowiedział dzieciom o życiu pszczół. Ogromną frajdę sprawiło dzieciom mierzenie pszczelarskich kapeluszy i zabawa odymiarką oraz miodowe przekąski. Dzieci wzięły również udział w ekologicznym pokazie edukacyjnym w wykonaniu Fabryki Kreatywności. Dowiedziały się wiele o recyklingu oraz odnawialnych źródłach energii i z zainteresowaniem śledziły bardzo efektowne eksperymenty. W części warsztatowej pikniku dzieci wykonały domki dla owadów i pszczół murarek. Kolorowały również płócienne woreczki na owoce i pieczywo, które zastąpią sklepowe torebki foliowe.

Niecienionym wsparciem w realizacji przedsięwzięcia są dla nas wolontariusze Grupy Kęty. Dzięki ich inicjatywie biblioteka otrzymała finansowe wsparcie w wysokości 3000,00 zł na organizację wydarzeń w ramach projektu „Tydzień dla Ziemi”. „Razem z Grupą” możemy więcej !

Galeria zdjęć dostępna TUTAJ

FLAGA