Zapraszamy!

Banner Noc Bibliotek

VIII odsłona ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek odbędzie się w sobotę 1 października 2022 r. pod hasłem „To się musi powieść”.

Tego dnia wszystkie światła skierowane są na biblioteki, pokazując wspierającą moc literatury i siłę lokalnej społeczności.

Noc Bibliotek to ogólnopolska akcja przekonująca do czytania poprzez promocję lokalnych bibliotek jako najbliższych miejsc spotkań z kulturą, z różnorodnymi zasobami i bezpłatną ofertą dla społeczności, sprzyjających wymianie idei i integracji.

Gminna Biblioteka Publiczna im. Ambrożego Grabowskiego włącza się w akcję i zaprasza wszystkich Państwa do udziału w ciekawej ofercie spotkań.

Świętowanie rozpoczniemy już w piątek. Filia w dzielnicy Podlesie zaprasza najmłodszych czytelników do udziału w turnieju szachowym, zajęciach plastycznych, grach i zabawach. Na zakończenie projekcja filmowej niespodzianki. Start wydarzenia o godz. 17.00.

Filia w Łękach w piątkowy wieczór organizuje spotkanie postaci bajkowych i zachęca dzieci do przebrania się za ulubionego książkowego bohatera. Dzieci  i młodzież będą spędzać czas na literackich zabawach. Czekają na nich „książki owinięte w tajemnicę” oraz „flirt z literaturą.” Zajęcia startują o godzinie 20.00 . Najpierw w bibliotece bawią się dzieci, a potem młodzież.

W sobotę, 1 października w godzinach popołudniowych zapraszamy do Filii w Nowej Wsi, gdzie odbędą się warsztaty rękodzielnicze oraz spotkanie integracyjne przy filiżance kawy i dobrej książce.

W Miejscu Aktywności Mieszkańców będzie bardzo aktywnie, a to za sprawą rozpoczynającego się  w tym samym terminie Święta 13.

O godz. 15.00 odbędą się darmowe warsztaty komputerowe w ramach projektu „Cyfrowe supermoce”, na których uczestnicy dowiedzą się jak założyć Internetowe Konto Pacjenta oraz Profil Zaufany.

Po przerwie kawowej połączonej z loterią książkową zapraszamy na spotkanie autorskie z Joanną Szarańską- autorką komedii kryminalnych i powieści obyczajowych. Nasz gość opowie o swojej drodze twórczej i pomysłach na kolejne projekty. Będzie też okazja zakupić książki autorki i zdobyć autograf. Zapowiada się ciekawy wieczór!

Zapraszamy do udziału. Do zobaczenia w bibliotece!

Joanna Szarańska Święto 13 nastki

wersja2 cyfrowe supermocee Święto 13 nastki