Mamy cyfrowe supermoce

Tablety cyfrowe supermoce

Błyskawiczny rozwój urządzeń mobilnych takich jak smartfon i tablet oraz coraz większe ich uczestnictwo w naszym codziennym życiu powoduję, że ważnym zadaniem biblioteki staje się organizowanie zajęć edukacyjnych poświęconych ich obsłudze. Gminna Biblioteka Publiczna w Kętach chcąc wyjść naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców Gminy Kęty, zorganizowała cykl zajęć „Cyfrowe supermoce” w ramach wygranego grantu z projektu „Kompetencje 3.0” realizowanego przez Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego ze środków Good Things Foundation. Jego celem było poszerzenie wiedzy uczestników w dziedzinie technologii cyfrowej oraz nauka korzystania z smartfonu i tabletu.

Kursanci poznają obsługę smartfona

Uczestnicy zajęć posiłkując się darmowymi kursami dostępnymi na platformie Learn My Way (www.frsi.learnmyway.com) poznawali m.in.: komunikatory takie jak Messenger i WhatsApp, zgłębiali tajniki bezpiecznych zakupów i płatności online. Ważną część kursu zajęły zagadnienia z bezpieczeństwa i ochrony online oraz serwisy obywatelskie. Nie mogło również zabraknąć warsztatów wskazujących seniorom źródła darmowej muzyki i filmów w Internecie. Wyjątkowe okazały się zajęcia plenerowe, połączone ze zwiedzaniem niesamowitego Pałacu Larischów w Bulowicach.

Uczestnicy projektu na zajęciach plenerowych

Na nich kursanci doskonaliły swoje umiejętności w wykonywaniu i edycji zdjęć za pomocą smartfona. Dzięki  nawiązanej współpracy członkowie Polskiego Związku Niewidomych Koło Powiatowe w Kętach mogli poznać podstawy obsługi smartfonów i tabletów.

Członkowie PZN w Kętach

Życzliwość oraz niesłabnący entuzjazm uczestników projektu stworzyły wspaniałą atmosferę zajęć. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za  udział w spotkaniach, wewnętrzną pasję i zapał do podejmowania nowych cyfrowych wyzwań.

Torby