Lekcja biblioteczna z VIII klasą

Zdjęcie grupowe uczniów VIII klasy

W poniedziałkowe przedpołudnie gośćmi biblioteki, w Rynek 13, byli uczniowie z klasy VIII d SP 1 w Kętach. Spotkanie przebiegało w dwóch etapach. Podczas pierwszego z nich, został utworzony poemat dadaistyczny. Powstał on z powycinanych i wymieszanych losowo ze sobą wersów z trzech wierszy. Następnie uczniowie wybierali po 8-9 wersów i próbowali je połączyć w logiczną całość, czasami dopisując jakieś słowo od siebie. Podczas drugiego etapu zajęć, młodzież wykonała plakat dadaistyczny. Materiałem wyjściowym były czasopisma pochodzące z recyklingu, klej, nożyczki no i oczywiście fantazja. Aby wykonać plakaty posłużyliśmy się zabawą, absurdem oraz ironią. Było zabawnie i bardzo twórczo! Do zobaczenia w bibliotece!!!!

Uczniowie podczas warsztatów twórczo-literackich.

Link do strony na Fb