Zagadkowa Noc z Andersenem

IMG 3066

Za nami „Zagadkowa Noc z Andersenem”.  W piątkowy wieczór, 5 kwietnia o godzinie 19.00 ekipa młodych entuzjastów zagadek pojawiła się w bibliotece.  Zagubione baśniowe ludki łamały kody oraz rozwiązywały liczne zagadki. A zadania przygotowane przez panią Darię z Balonowego Oświęcimia wcale nie należały do najłatwiejszych… Można było wykupić podpowiedź, ale w zamian za to należało np. przemaszerować pewien odcinek z książką na głowie. Szaleliśmy przy muzyce i nie straszne nam były niezwykłe ogniste bańki. Oj działo się, działo! Musieliśmy się nieco posilić pysznymi rogalikami aby móc dalej rozwiązywać zadania. Byliśmy też architektami i budowniczymi. Wykorzystując klocki konstrukcyjne Bamp składające się z  kolorowych plastikowych  rurek i łączników zbudowaliśmy  domy. Powstałe budowle pomieściły całą ekipę baśniowych ludków. Na zakończenie naszej fantastycznej zabawy była piniata! Trochę czasu upłynęło zanim udało się ją rozbić i dorwać do słodkości. Zadowoleni udaliśmy się do bibliotecznego kina na film „ Mała stopa”. Pożegnaliśmy się  o północy. Kolejna „Noc z Andersenem”  za rok. Do następnego razu!