Kobieta na krańcu Europy

DSC02149

Biblioteka jest kobietą. Biblioteka jest pełna kobiet. Biblioteka wspiera kobiety. Od trzech lat kęcka książnica regularnie organizuje spotkania dedykowane paniom. Ich głównym celem jest prezentacja kobiecych pasji, zainteresowań, sposobów na wyrażenie siebie. Dotychczasowe spotkania dotyczyły min. zasad właściwego odżywiania, pielęgnacji skóry, suplementacji, aktywności fizycznej.  Podczas „Babskich wieczorów” scenę opanowują kobiety, które z powodzeniem realizują swoje plany, spełniają marzenia i podążają własną ścieżką. Są to kobiety biznesu, fanki rękodzieła, dietetyczki, kosmetolożki…Od wczorajszego wieczoru dołączyła do nich również podróżniczka, działaczka społeczna z Kęt- Hanna Urbańczyk, która zabrała naszych gości w podróż po Skandynawii, opowiadając o swoich wyprawach i fascynacjach tym regionem. Hanna Urbańczyk upodobała sobie szczególnie Islandię, która jest krajem dzikim, surowym, zimnym. Islandzkie krajobrazy zapierają dech w piersi. Często, aby dotrzeć do pięknych wodospadów czy formacji skalnych trzeba pokonać wiele trudności. Wspinaczka po śliskiej nawierzchni, łańcuchy, przepaście, silny wiatr, ulewny deszcz czy stado owiec  pojawiające się znikąd- to tylko część atrakcji, na które można liczyć wyprawiając się na tę wyspę. Naszą prelegentkę zachwyciła jednak nie tylko przyroda, ale i mentalność mieszkańców Skandynawii. Ludzie żyjący w surowym klimacie uczą się wielkiej pokory i szacunku dla sił natury. Po ciężkiej pracy celebrują wspólny czas, a ulubioną rozrywką w zimowe wieczory jest czytanie książek. Nasi goście nie kryli podziwu dla kęckiej podróżniczki, podkreślając jej odwagę i wytrwałość.

Miłym akcentem wieczoru było losowanie niespodzianek i tulipany dla każdej z Pań. Dziękujemy wszystkim zebranym za obecność i miła atmosferę.