← powrót do aktualności

Beskidzki Festiwal Kodowania

Tagi: , ,
  • Podziel się ze znajomymi:
Beskidzki Festiwal Kodowania

Miło nam poinformować, że Gminna Biblioteka Publiczna jako jedna z pięciu bibliotek w Polsce otrzymała grant w wysokości 10 tysięcy złotych na organizację Beskidzkiego Festiwalu Kodowania. Wydarzenie zaplanowane jest na 8 października 2018r. Celem przedsięwzięcia jest zachęcenie dzieci i młodzieży do nauki kodowania i poznania możliwości jego zastosowania min. w robotyce, rozwijanie umiejętności logicznego myślenia i kreatywności oraz rozpropagowanie działań Lokalnych Klubów Kodowania oraz wydarzeń związanych z kodowaniem takich jak Europejski Tydzień Kodowania. Chcemy pokazać jak  duże znaczenie w przyszłości będzie mieć znajomość programowania.

W projekcie będą uczestniczyć cztery Lokalne Kluby Kodowania: z Kęty, Chrzanowa, Polanki Wielkiej i Brzeszcz. W terminie 24.09-05.10.2018r. zorganizujemy cykl warsztatów dla dzieci z poszczególnych klubów, ale i nie tylko. Do wspólnej zabawy z kodowaniem zaprosimy również zainteresowane szkoły i przedszkola.

Wydarzenia towarzyszące:

od 24 września do 5 października

 

27 września o godz. 15:00 - „Maluchy kodują”

Warsztaty z podstaw programowania dla dzieci od 5 lat.

 

14 i 28 września Lokalny Klub Kodowania
Zajęcia z programowania dla dzieci od 8 lat.
Uczestnicy LKK będą mieli możliwość wzięcia udziału w warsztatach
organizowanych w ramach wydarzenia głównego 8 października.

Grupa I (początkująca ) o godz. 15:00

Grupa II o godz. 16:30  

 

4 października o godz. 15:00 - „Robotowe to i owo”

 Zajęcia z robotyki dla dzieci od 5 lat.  

 

„Programowanie dla każdego” - Zajęcia z programowania

z wykorzystaniem m.in. ScottieGo!, robotów, Scratch dla grup zorganizowanych ze szkół i przedszkoli. Terminy do uzgodnienia.

 

Miejsce: Czytelnia Gminnej Biblioteki Publicznej w Kętach

(Kęty, ul. Wł. Reymonta 2)

 

Główne wydarzenie zaplanowane jest na 8 października. Odbędzie się w gościnnych murach Domu Kultury, który nieodpłatnie użycza nam wszystkich pomieszczeń. Wezmą w nim udział członkowie 4 Lokalnych Klubów Kodowania oraz zaproszeni na tę okazję uczniowie ze szkół i przedszkoli z regionu. Podczas uroczystej gali otwarcia nastąpi prezentacja dorobku LKK oraz rozstrzygnięcie konkursu na najlepszy projekt w Scratch dla członków klubu.

Oferta edukacyjna podczas Regionalnego Festiwalu Kodowania będzie niezwykle atrakcyjna. Dla najmłodszych odbędą się zajęcia z interaktywną podłogą od firmy Happygames. Animatorzy zabiorą najmłodszych w podróż do krainy dinozaurów, a każdy uczestnik zajęć będzie mógł poczuć sią jak paleontolog. Dzieci będą również mogły pobawić się klockami konstrukcyjnymi Toy Set Box oraz MELI. Dla nieco starszych przygotowaliśmy programowanie i zabawę z klockami Lego Boost, Robotami Photon, stanowisko z rozszerzoną rzeczywistością i strefę ScotieGo! Dla bardziej wprawionych w programowaniu przewidziane są zajęcia z Ozobotami  i programowanie z MineCraftem prowadzone przez  Centrum Kreatywne Future oraz warsztaty makey-makey, prowadzone przez koordynatorów LKK. Warsztaty makersowe poprowadzi dla nas pani Mariola Drosd – specjalista w zakresie kodowania. Odbędą się również warsztaty dla zaawansowanych koderów z programowania Lego Mindstorm poprowadzone przez Fabrykę Kreatywności .

Na warsztaty będą obowiązywały zapisy, choć impreza będzie miała charakter otwarty, każdy zainteresowany będzie mógł skorzystać ze strefy ScotieGo! i punktu rozszerzonej rzeczywistości.  Przygotujemy również stanowisko pokazowe, gdzie zaprezentujemy roboty Lofi, Dash, mBot, Ozobot.

 

Zapraszamy szkoły i przedszkola do zapisywania grup na warsztaty,
które odbędą się 8 października w czasie wydarzenia głównego
Beskidzkiego Festiwalu Kodowania.

 

Wydarzenie główne

8 października od godz.8:30 do godz.16:30:

godz. 8:30-9:30 Warsztaty z programowania robotów Photon*

godz. 9:45-10:45 Warsztaty z robotami Ozobot*

godz. 10:45-11:15 Magiczny dywan - zajęcia dla przedszkolaków i klas I*

godz. 11:00-11:45 Warsztaty z robotyki - zajęcia dla przedszkolaków*

godz. 12:00-12:30 Magiczny dywan - zajęcia dla przedszkolaków i klas I*

godz. 12:15-13:15 Warsztaty z Lego Mindstorms*

godz. 12:15-13:15 Warsztaty programowania z Minecraft*

godz. 13:30-14:30 Warsztaty programowania z Minecraft*

*zajęcia dla grup zorganizowanych

 

Dostępne dla wszystkich: Strefa ScottieGo! i robotów, Stanowisko z rozszerzoną rzeczywistością

Miejsce: Dom Kultury w Kętach 
(Kęty, ul. Żwirki i Wigury 2a)

Zapisy:

Tel.: 33 8453102, 33 8452866 w.23   czytelnia@www.biblioteka.kety.pl

 

Regionalny Festiwal Kodowania organizowany jest w ramach projektu "Link do przyszłości. Edukacja. Programowanie. Rozwój". Celem projektu jest zachęcanie młodych ludzi z małych miejscowości do nauki kodowania. Projekt jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego ze środków Microsoft, w ramach inicjatywy YouthSpark. Projekt został objęty patronatem honorowym Ministerstwa Cyfryzacji oraz Ministra Edukacji Narodowej.