← powrót do archiwum

„Czarodzieje mogą wszystko” – MDKKiR 2017

Tagi:
  • Podziel się ze znajomymi:

Z okazji Światowego Dnia Książek i Praw Autorskich, jednocześnie z okazji XVI edycji Małopolskich Dni Książki „Książka I Róża”, 24 kwietnia zaprosiliśmy do biblioteki uczniów  z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Witkowicach z nauczycielkami Małgorzatą Gołek i Teresą Delugą.

Przygotowaliśmy dla uczestników warsztat edukacyjny wg. scenariusza  opracowanego przez dr Wandę Matras – Mastalerz pt. „Czarodzieje mogą wszystko”. Głównym celem  było rozwijanie umiejętności pracy w grupie, pobudzanie procesu kreatywnego myślenia, a przede wszystkim zachęcanie do czytania.

W żadnym przypadku nie był  to sprawdzian edukacyjny, nie było skali ocen, to nie szkoła. To była zabawa. Świętowaliśmy Dzień Książki w bibliotece i byliśmy sami dla siebie sterem, żeglarzem i okrętem. Nie mieliśmy widowni, tzn. zaproszonych gości, bawiliśmy się wyśmienicie sami i dzięki temu dobrze się poznaliśmy. Zrealizowaliśmy scenariusz metodą „burzy mózgów”.  Wiele frajdy sprawiło rozwiązywanie krzyżówek „Czarodzieje”. Dodatkowo nadprogramową atrakcję stanowiło recytowanie wiersza po angielsku „Ma miłość jest jak róży krew” Roberta Burnsa. Ukochaną, okazała się jednak królewna zaklęta w żabę...
Stosowną do tematu imprezy była oprawa plastyczna, którą tworzyły zamieszczone na stelażach i sztalugach m.in.: Logo „KiR”,  plakat „XVI Małopolskie Dni „Książka i Róża”, reprodukcja obrazów "Don Kichota" Honore Daumiera i "Romeo i Julii" Francesco Hayezy a także portrety pisarzy Maurice Druona, autora cyklu siedmiu powieści historycznych „Królowie przeklęci”, Wiliama Szekspira , Vladimira Nabokova i innych.
Uczestniczących w zajęciach czekała niespodzianka, były to specjalne tatuaże z różą -zmywalne, nietoksyczne, nie wywołujące alergii i w 100% bezpieczne dla dzieci.

Ksiażka i Róża. Kęty. 24.04.2017

Na zakończenie imprezy znalazł się miły akcent - kęcka kwiaciarnia „Praga” obdarowała wszystkich uczestników  czerwonymi różami.
24.04.2017