← powrót do archiwum

„Czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny MIŚ”

Tagi: , ,
  • Podziel się ze znajomymi:
Popołudniowe bajania GBP Kęty 23.11.2015

Pluszowy miś, najmilszy przyjaciel i powiernik dziecięcych tajemnic był bohaterem poniedziałkowych (23.11.2015) zajęć z maluszkami. Opowiedzieliśmy dzieciom historię powstania tej najpopularniejszej przytulanki na świecie. Rozmawialiśmy również o misiach będących bohaterami bajek i opowieści. Kubuś Puchatek, Miś Uszatek, Miś Paddington czy Misia Marysia, to tylko niektóre znane dzieciom misiaki. Po zapoznaniu się z przeróżnymi książeczkami o misiach, przeczytaliśmy jedną z nich, a była to opowieść autorstwa Davida Bedforda „ Alfik uczy się pływać”.

Dzieci słuchają bajki w czasie popołudniowych bajań 23.11.2015

Potem przyszła pora na harce z kolorową chustą, na której podrzucaliśmy biblioteczne misie. Za przykładem Kubusia Puchatka pożywiliśmy się „małym co nieco” w postaci pierniczków. Nabrawszy sił maluszki tęczowymi barwami pokolorowały postać misia.

Popołudniowe bajania GBP Kęty 23.11.2015 zd2