← powrót do archiwum

Czytelnik roku

Tagi: , ,
  • Podziel się ze znajomymi:
Rozstrzygnięcie konkursu Czytelnik Roku_11.02.2016_GBP w Kętach_zdjęcie17

W czwartek, 11 lutego w Gminnej Bibliotece Publicznej w Kętach odbyło się uroczyste podsumowanie dziesiątej edycji konkursu „CZYTELNIK ROKU”. Spośród osób korzystających ze zbiorów Oddziału dla dzieci wyłoniono grupę dzieci i młodzieży, która w 2015 roku wypożyczyła i przeczytała najwięcej książek. Nagrodziliśmy także małych czytelników z filii naszej biblioteki w Bielanach, Łękach, Nowej Wsi i Kętach Podlesiu.

W grupie dzieci najmłodszych tytuł „Czytelnika Roku 2015” przypadł niespełna czteroletniej Emilce Nowickiej, która na swoim czytelniczym koncie zgromadziła 234 książki. Wyróżnieni zostali: Tymoteusz Micorek, Zosia Steblik, Julia Królicka, Katarzyna Królicka, Maja Hrapkowicz, Zuzanna Jurczak, Natalia Domasik, Jan Niemczyk, Antoś Niemczy, Nadia Gara, Leila Drabek, Staś Bryzek, Julia Kajdas i Aleksandra Kusak. Tym najmłodszym przyjemność czytania pomagają odkryć rodzice, którzy czytają im przed snem. Jest wtedy czas na rozmowę, wyjaśnianie świata, śmianie się i przytulanie. Odpowiednio dobrana lektura jest też doskonałym lekarstwem na małe i duże dziecięce problemy.

 

Galeria zdjęć. Rozstrzygnięcie konkursu Czytelnik Roku_11.02.2016_GBP w Kętach

 

Galeria zdjęć. Rozstrzygnięcie konkursu Czytelnik Roku_11.02.2016_GBP w Kętach

 

Wśród uczniów klas I-IV największą ilością przeczytanych książek może pochwalić się Julita Wiśniowska (194) i to jej przyznano miano „Czytelnika Roku 2015”. Kolejne miejsca zajęli: Konrad Urbaniec, Agata Domasik, Dominik Hrapkowicz, Martyna Gawlińska, Monika Kajdas, Julia Smolarek, Marta Budzińska, Wiktoria Hrapkowicz, Amelia Mreńca, Katarzyna Kusak. Dyplomami uhonorowaliśmy młodych czytelników z filii naszej biblioteki w Bielanach – Szymona Kurdziela, w Nowej Wsi- Jakuba Ziętka, w Łękach –Julię Grzybek oraz w Kętach Podlesiu – Justynę Gniłkę.

W trzeciej grupie nagrodzonych (klasy V- VI i gimnazjum) „Czytelnikiem Roku 2015” została Martyna Bryja, która przeczytała 218 książek. Wśród wyróżnionych znaleźli się: Justyna Pudełko, Julia Kaczmarczyk, Justyna Fajfer, Karol Łanocha, Katarzyna Dębska, Aleksandra Kucewicz, Maria Bribram, Julia Pałosz i Julia Kucewicz.

Dla laureatów konkursu czytanie to nie tylko ciekawy sposób na spędzanie wolnego czasu. To także rozmowa i dyskusja na temat przeczytanych tekstów, inspiracja do zadawania pytań, wzruszenie, poprawa humoru, wiedza.

 

Galeria zdjęć. Rozstrzygnięcie konkursu Czytelnik Roku_11.02.2016_GBP w Kętach

 

Po wręczeniu nagród książkowych i dyplomów wystąpił Teatr Edukacji i Profilaktyki „Maska” z Krakowa ze spektaklem „Ostatnia Książka Świata”. Młodzi widzowie mieli okazję zastanowić się nad pytaniem - co by się stało, gdyby zabrakło książek na świecie? Właśnie do takiej smutnej krainy bez książek, trafia podczas snu bohaterka przedstawienia. Przeżywa tam wiele ciekawych , ale też niebezpiecznych przygód. Spotyka Tygryska, który nigdy nic nie przeczytał i przez to nie potrafi użyć swojej wyobraźni. Jednakże dzięki fantastycznej pomocy dziecięcej widowni odzyskuje moc fantazjowania i obiecuje, że nauczy się czytać. To ciekawe i pełne humoru przedstawienie pokazało dzieciom, że dzięki czytaniu rozwijamy swoją wyobraźnię i możemy przeżywać niezwykłe przygody. Dzięki książkom „uczysz się, mądrzejesz, podróżujesz, marzysz, wyobrażasz sobie, przeżywasz losy innych…"