← powrót do archiwum

Ferie na 102

Tagi: ,
  • Podziel się ze znajomymi:
Galeria zdjęć. Ferie zimowe 2018 GBP w Kętach

To były udane i aktywne ferie. Dzieci, które odwiedziły bibliotekę i jej filie przez ostatnie dwa tygodnie mogą to potwierdzić. Chętnych do wspólnego spędzenia czasu nie brakowało. W bibliotece głównej można było obejrzeć bajki, zagrać w planszówki z rówieśnikami i wziąć udział w ciekawych warsztatach, które prowadziła Baba Aga- zaprzyjaźniona pani archeolog. Dzieci miały okazję nauczyć się podstaw kaligrafii, poznały średniowieczne zabawki, samodzielnie wykonały lalki motanki i malowidła na skale. Na zakończenie pod okiem instruktorów z Fabryki Kreatywności poznawały tajniki robotyki, tworząc robo-żabę.

W filii Podlesie odbywały się ciekawe zajęcia plastyczne. Dzieci lepiły z masy solnej, szyły i szykowały piękną biżuterię. Było dużo kolorowania, wspólnego czytania i mnóstwo gier, szarad i łamigłówek. W filii Łęki odbył się bal karnawałowy, na którym zjawiło się wiele bajkowych księżniczek. Dzieci uczyły się obserwować przyrodę i szukały oznak wiosny podczas spaceru po najbliższej okolicy. Był również czas na wspólne oglądanie filmów i twórcze rozmowy. Dużo działo się w filii Bielany. Najmłodsi wzięli udział w zmaganiach sportowych na świeżym powietrzu, układali puzzle, lepili z masy solnej, a nawet wykonali wielki biblioteczny pociąg. W filii Nowa Wieś dzieci lepiły z gliny i uczyły się kodować. Odbył się również mini bal karnawałowy dla najmłodszych czytelników.

To był bardzo aktywny i twórczy czas. Serdecznie dziękujemy za Waszą obecność. Naszą wdzięczność kierujemy również do Grupy Kęty S.A., która wsparła nas finansowo przy organizacji zajęć.