Ferie zimowe w bibliotece- relacja

Tagi: , ,
  • Podziel się ze znajomymi:
Zręczne palce 31.01.2017 r. r.

Za nami dwa tygodnie ferii. Dla uczniów był to wypoczynek, dla biblioteki okres wzmożonych zajęć. 31 stycznia i 7 lutego (2017r) we współpracy ze świetlicą młodzieżową odbyły się zajęcia plastyczno-techniczne pod hasłem Zręczne palce. Dzieci najpierw poznały podstawy tworzenia papierowej wikliny. A potem było już z górki: udało nam się stworzyć wyplatane serduszka w sam raz na Walentynki. W tym zadaniu uczestnikom pomogły zaprzyjaźnione seniorki. Na drugim spotkaniu z tej serii zajęliśmy się bardziej praktycznymi przedmiotami: mali artyści wykonali koszyczki, miseczki i podstawki pod kubki, które niewątpliwie przydadzą się na uczniowskim biurku.

Żeby nie przemęczyć rączek naszych gości  to 2 i 9 lutego(2017r.) zajęliśmy się czymś zupełnie innym. Przyświecało nam hasło: Zagrajmy razem. Był to czas intensywnego wysiłku intelektualnego – dzieci  zasiadły nad grami logicznymi, rozwiązywały łamigłówki i składały puzzle.

Jak widać w tegoroczne ferie zimowe udało nam się stworzyć zajęcia i dla ciała, i dla ducha.