Jak pokonać domowe potworki?

Tagi: , , ,
  • Podziel się ze znajomymi:

                            Domowe potworki.

 

Nie wszyscy wiedzą, że za różne psoty, gafy i małe grzeszki, które popełniają dzieci, a czasem dorośli, odpowiadają przedziwne domowe potworki.

O niektórych z nich mówiliśmy na zajęciach z cyklu "Wielkie sprawy małych ludzi", które odbyły się w środę, 24 lutego. Pomogła nam książka St. Marijanowica pt. "Mała encyklopedia domowych potworów". Czytaliśmy o Skarżypycie Pospolitym, Zazdrośnicy Zawistnej i Bałaganiarze Chaotycznej. Dzieci przyznały, że za dość częsty bałagan w ich pokojach, na biurkach lub w szafach nie zawsze odpowiada Potwór Bałaganu i Chaosu, lecz często one same.

W drugiej części zajęć pt. "Młody artysta" nawiązaliśmy do czytanej lektury i podjętej tematyki. Dzieci wykonywały z plasteliny domowe potworki, przy czym ich wyobraźnia dorównywała autorowi książki. Mali twórcy wykonali całą galerię potworków i wymyślali dla nich bardzo pomysłowe nazwy.

Oczywiście tego dnia nie zabrakło nam czasu na głośne czytanie przez dzieci lekturki z serii "Czytam sobie". Przy dużej ilości uczestników udało nam się przeczytać do końca książkę Rafała Witka pt. "Psotnice podwórkowe".