Jesień w poezji dla dzieci

Tagi: , ,
  • Podziel się ze znajomymi:
Dzieci odrabiają zadanie domowe

Piękne jesienne dni sprzyjały odwiedzinom dzieci w bibliotece i wspólnemu czytaniu wierszy o jesieni. Kolejne zajęcia z cyklu "Aby język giętki..." odbyły się w naszej bibliotece 28 i 29 października. Dzieci po odrobieniu zadań domowych - ćwiczeń językowych i równań matematycznych, w których x i y zastępowały kolorowe listki - przystąpiły do głośnego czytania pięknych wierszy o jesieni.

Wspólna praca pod okiem bibliotekarzaWszystkie dzieci czytały tak ładnie, że mogłyby wystąpić w konkursie poetyckim. Dopingiem była pochwała i bardzo dobra ocena: serduszko lub "5+"! :)

Dzieci głośno czytają wierszeDzieci odrabialą wspólnie zadanie domowe

Dziewczynki wykonywały również bardzo staranne ilustracje, przedstawiające ich najbliższą rodzinę, zaznaczając wzajemną bliskość i wspólnotę.

Po trudnej pracy, ale i przyjemności wspólnego przebywania, zajęcia tradycyjnie kończyła samodzielnie przygotowana herbatka z dmuchaniem w parę unoszącą się nad filiżanką.

Wspólna herbatka

Czwartkowa aura i ciepło słońca zachęciły nas dodatkowo do spaceru przez jesienny, kolorowy park sąsiadujący z biblioteką.

Na następne zajęcia zapraszamy dzieci w wieku wczesnoszkolnym za tydzień! :)Dzieci czytają wiersze