Listopadowe impresje

Tagi: , , ,
  • Podziel się ze znajomymi:
polskiego.

 

4 listopada, w godz. 14.00 - 15.30,  oraz 5 listopada, w godz. 15.30 - 17.00, odbyły się dwa kolejne zajęcia  czytelniczo – animacyjne dla dzieci z cyklu "Aby język giętki...". Uczestnicy najpierw zasiedli do zadań domowych pod okiem bibliotekarza a następnie rozpoczęliśmy kolejną turę głośnego czytania książeczek odpowiednich dla dzieci w wieku od 7 do 9 lat. Młodzi czytelnicy pozostali wierni ulubionej bajce "Scooby Doo". Każde dziecko w naszej grupie czyta inaczej – wolniej lub szybciej, jednym tchem lub dokładnie, czasem z "aktorską" interpretacją. Wszystkie jednak bardzo się starają, by zasłużyć na pochwałę, wspólnie celebrowaną herbatkę oraz nagrody w postaci kolorowych zakładek przywiezionych z targów książki w Krakowie.

Wspólnie odrabiamy zadanie domowe

 

 

 

 

W słoneczną środę, 4 listopada w godz. 15.30 – 17.00 odbyło się również spotkanie czytelnicze z serii "Czytamy z wyobraźnią". To spotkanie poświęciliśmy tematowi Święta Zmarłych i Zaduszek oraz tradycjom i obrządkom, które się z nimi wiążą. Dzieci chętnie opowiadały o swoich rodzinnych wyprawach na groby przodków. Palenie zniczy, ustawianie kwiatów, modlitwa, zapalona świeczka na grobie nieznanego żołnierza – to elementy świąt, w których dzieci brały udział. Dzieci rozmawiają o czytanej książce

        

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wszystkim uczestnikom zajęć znane było też święto Halloween, obchodzone głównie w krajach zachodnich. Dzieci mówiły o przebieraniu się za duchy i zjawy, wspólnych zabawach, straszeniu znajomych, częstowaniu słodyczami. Te zwyczaje pobudziły wyobraźnie dzieci, które namalowały prace plastyczne pt. Halloween – święto duchów i strachów. Zajęcia zakończyły się sesją zdjęciową, do której przysłużyły się jesienne liście przyniesione przez dzieci z parku. Nauka fotografowania nadal jest dla uczestników spotkań w bibliotece wielką frajdą!

Na kolejne zajęcia dla dzieci zapraszamy 12 listopada w godz. 15,15 - 17.00. :)