← powrót do archiwum

Jesień w KAWIARENCE FILMOWEJ

Tagi: ,
  • Podziel się ze znajomymi:
Czytelnicy pijąc kawę oglądają film wyświetlany na ekranie. Czytelnia GBP w Kętach

Jesienią w „Kawiarence Filmowej”, nasi miłośnicy filmu, mieli przyjemność obejrzeć dwa niezwykle interesujące filmy produkcji amerykańskiej: „Krocząc wśród cieni” i „Kamerdyner”. Po filmach, jak zwykle istniała potrzeba dyskusji i odkrywania wzajemnych refleksji, kilka trafnych spostrzeżeń zamieszczamy:

Film” Krocząc wśród cieni”(29.10.2015), jest udaną ekranizacją książki Block’a Lawrenca. Co czyni ten film wyjątkowym, to jego realizacja. Przede wszystkim perfekcyjny obraz. Autor zdjęć doskonale oddał klimat opowiadanej historii; kanwą filmu są zbrodnie, ale ukazane są w niemal artystyczny sposób, nie wprost, obraz uruchamia wyobraźnię. Całość dopełnia świetna muzyka, która nie dekoncentruje widza, nie buduje napięcia, muzyka uzupełnia obraz – co we współczesnych produkcjach jest rzadkością. Bohater ? Jego grę warto docenić za minimalizm w ekspresji emocji; Liam Nelson jest doskonały, stworzony do tej roli.

 

Czytelnicy pijąc kawę oglądają film wyświetlany na ekranie. Czytelnia GBP w Kętach

 

Film „Kamerdyner” (12.11.2015), to film potrzebny nam wszystkim. Szczególnie tym, którzy nadal optują za dyskryminacją, opartą na kryterium rasy. Warto zobaczyć ten obraz, by zrozumieć, że każdemu człowiekowi należy się szacunek, bez względu na kolor skóry, pochodzenie, rodzaj pracy... Bez wrażliwości, empatii i odwagi w przeciwstawianiu się stereotypom, nie będzie powszechnej wolności i równości.

 

Czytelnicy pijąc kawę oglądają film wyświetlany na ekranie. Czytelnia GBP w Kętach