Jubileusz Biblioteki w Dworku

Tagi: ,
  • Podziel się ze znajomymi:
Wystawa fotografii

19 listopada 2015 roku w siedzibie biblioteki w Nowej Wsi odbyło się uroczyste spotkanie upamiętniające 60lecie istnienia placówki. O godzinie 16 Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Kętach Pani Jadwiga Bakalarska przywitała zgromadzonych gości i wprowadziła w tematykę spotkania, przybliżając historię i znaczenie biblioteki dla miejscowej społeczności.
Gościem specjalnym obchodów jubileuszu była Wicedyrektor Wojewódzkiej Biblioteki w Krakowie Pani Anna Wiśniewska, która uświetniła wydarzenie wykładem na temat zmian jakie na przestrzeni dziesięcioleci dokonały się w działalności bibliotek w Polsce i na świecie. Ich rola wzrosła wraz z odejściem od skupienia się jedynie na gromadzeniu kolekcji, przy jednoczesnym poświęceniu się budowaniu kapitału społecznego w oparciu
o otwartość, wolny dostęp do informacji i nowoczesnych środków komunikacji.
Wykład dodatkowo zilustrował pokaz zdjęć przedstawiających nowoczesne zagospodarowanie bibliotecznej przestrzeni, pozwalające czytelnikom na swobodne poruszanie się wśród księgozbiorów i dające poczucie otwartości i wygodę w korzystaniu z biblioteki.
Kolejnym punktem uroczystości był wernisaż otwierający wystawę fotografii Kęckiej Grupy Fotograficznej „Pryzmat” działającej przy Domu Kultury w Kętach. Fotografie przedstawiające krajobrazy Nowej Wsi i okolic przykuwały uwagę zebranych gości. Mogli zobaczyć na nich znane na co dzień miejsca, uchwycone w artystyczne ramy kadru
i porozmawiać z ich autorami.
Kontemplacji sztuki towarzyszyły rozmowy i poczęstunek, kawa, herbata.
Dziękujemy wszystkim gościom, którzy zaszczycili nas swoją obecnością, jak również wszystkim przyjaciołom biblioteki za życzliwość i owocną, wieloletnią współpracę.

Nowa Wieś, jubileusz

Nowa Wieś, wykład Dyrektor WBP w Krakowie

Wystawa fotografii

Wystawa fotografii

Wystawa fotografii